کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت

اثر میچ آلبوم از انتشارات آموت - مترجم: آرتمیس مسعودی-پرفروش های نیویورک تایمز

یک روز صبح، در شهری کوچک به نام کولدواتر، چند تلفن زنگ می‌خورد. آن طرف خط کسانی هستند که می‌گویند از بهشت تماس گرفته‌اند؛ یکی با مادرش حرف می‌زند و یکی با خواهرش، هر کسی با عزیزی از دست رفته. آیا معجزه‌ای غریب رخ داده؟ یا فریبی بزرگ در کار است؟ وقتی اخبار این تماس‌های عجیب پخش می‌شود، غریبه‌ها دسته‌دسته به شهر سرازیر می‌شوند تا آن‌ها هم بخشی از این معجزه باشند. شهر کوچک و حتا دنیای انسان‌ها با این معجزه زیر و زبر شده؛ اما همیشه در هر معجزه‌‌ی شادی‌بخش اندکی اندوه هم هست. همیشه در معجزه‌ای که مردم را به هم نزدیک می‌کند، اندکی تنهایی هست. مردی هست که دوست ندارد بپذیرد چنین معجزه‌ای رخ داده، چون همسرش با او تماس نمی‌گیرد تا مرهمی بر زخم دوری‌اش باشد؛ مادری از یادآوری اندوه فقدان پسرش دوباره افسرده می‌شود... اما معجزه مسیر خود را دارد: خبرنگاری که به معجزه باور ندارد، بیش از هر کس دیگری زندگی‌اش از نو تعریف می‌شود؛ مردی که با دیگران تلخ است، یاد می‌گیرد محبت کند؛ مردی هم یاد می‌گیرد معجزه حقیقت دارد


خرید کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت
جستجوی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت در گودریدز

معرفی کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت از نگاه کاربران
داستان افرادی در یک شهر کوچک که تلفن هایی از عزیزان مرده شان دریافت می کنند.و شخصی که به این تماس ها شک دارد و به دنبال اصل قضیه می گردد.
نکته ی جالب قضیه اینجاست که افراد بی ایمانی هم که از اول قضیه رو کتمان می کردن،احتمالا زمانی که کاترین در برابر همه منتظر تماس بود، توجه شان به اون سمت بوده. روح آدمی همیشه براش سخته که باور کنه زندگی چیز پوچیه و ما بی هیچ هدفی زندگی می کنیم و در نهایت چیزی نیست.
کتاب جالبی بود. هرچند که من از یادداشت برداری جملات نغز کتاب ها بدم میاد، ولی دلم میخواست جملات این کتاب رو می نوشتم. شاید وقتی دیگر.

مشاهده لینک اصلی

چه چیزی در زندگی هست که عشق در آن نتواند رسوخ کند؟
و هیچ کس، اگر به یادش باشیم، از پیش ما نمی رود...

اعتراف می کنم که اگه هر پایان دیگه ای جز این داشت، واقعا ناامید میشدم. ولی حالا حس می کنم تمام صفحه هایی که ورق زدم معنی دارن...

و از زیبایی های دیگه این کتاب:

شاید خیال کنید باید آدمی که گواهِ حقیقی بودنِ بهشت را همراهش دارد در آغوش بگیرند و خوشامد بگویند. اما حتی در حضور معجزه هم قلب انسان می گوید چرا من نه؟

عجیبه نه؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت


 کتاب ثروت مشترک
 کتاب ایده عالی مستدام
 کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم
 کتاب برای یک روز بیشتر
 کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد
 کتاب کتابفروشی 24 ساعته آقای پنامبرا