کتاب برای این لحظه متشکرم

اثر والری تریرویلر از انتشارات به نگار - مترجم: ابوالفضل الله دادی-پرفروش های نیویورک تایمز

کتاب خاطرات سیاسی والری تریرویلر بانوی اول سابق فرانسه، بیش از هر چیز داستان یک زندگی است؛ زندگی خبرنگاری گمنام که شاهد سیاست‌ورزی‌های فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور کنونی فرانسه و البته نارضایتی‌اش از زندگی با سگولن رویال، مادر چهار فرزندش است. روابط این دو که در ابتدا براساس رابطه کاری یک خبرنگار با یک سیاست‌مدار شکل گرفته است، اندک‌اندک تغییر شکل می‌دهد تا سرانجام عشق از راه می‌رسد...

برای این لحظه متشکرم که در دو روز نخست توزیعش در کتابفروشی‌های فرانسه با فروش 200 هزار نسخه‌ای به رکوردی نادر دست یافت، شرحی است بر همۀ آنچه والری و اولاند در چندین سال زندگی مشترک از سرگذرانده‌اند.

بانوی اولِ سابق فرانسه پس از فاش‌شدن رابطۀ اولاند و گیه، بازیگر فرانسوی، با بی‌پروایی غریبی داستان زندگی‌اش با رئیس‌جمهور فرانسه را فاش می‌کند. تریرویلر در این کتاب، دو پازل را کنار هم قرار می‌دهد و آرام‌آرام آن‌ها را تکمیل می‌کند: نخست پازل چهرۀ «پنهان» اولاند و دیگری پازل چهرۀ «واقعی» خودش: «مردی که من عاشقش بودم، رابطه‌اش را با من با بیانیه‌ای هجده کلمه‌ای به پایان رساند که خودش شخصاً –انگار که با یک مسئلۀ دولتی رو‌به‌رو است- آن را برای خبرگزاری فرانسه خواند.
برای این لحظه متشکرم در ردۀ خاطرات سیاسی، بی‌شک نمونه‌ای بی‌همتاست.


خرید کتاب برای این لحظه متشکرم
جستجوی کتاب برای این لحظه متشکرم در گودریدز

معرفی کتاب برای این لحظه متشکرم از نگاه کاربران
کتاب برای من خیلی کشش داشت و دلم می‌خواست همه‌اش رو پشت سر هم بخونم.
یک چیزی که به نظرم جای فکر داره، این هست که این کتاب در واقع یک واکنش تدافعی بوده و بعضی جاها آدم احساس می‌کنه که فقط از روی احساس نوشته شده و شاید تمام واقعیت نباشه یا اغراق شده باشه و از طرفی کاملا یک طرفه‌ است.
سیر زمانی کتاب بعضی وقتا تشخیصش سخت میشه و آدم ممکنه گمش‌ کنه.
در مجموع جالب بود و پیشنهاد می‌کنم بخونین.

مشاهده لینک اصلی
غرغرها و پرچانگی های یه زن که داره راجب سیاست حرف می زنه!!!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب برای این لحظه متشکرم


 کتاب همه حقیقت
 کتاب مخمصه
 کتاب بر امواج
 کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم
 کتاب شادترین کودک محله
 کتاب نظریه ای فلسفی درباره عوضی ها