کتاب بروکلینی دیگر

اثر ژاکلین وودسن از انتشارات کتاب کوله پشتی - مترجم: سحر توکلی-پرفروش های نیویورک تایمز

از پرفروش‌ترین‌هاى نیویورک تایمز و نامزد نهایى جایزه‌ی کتاب ملى سال ۲۰۱۶ آمریکا. آگوست که در رشته‌ی انسان‌شناسی تحصیل کرده، برای شرکت در مراسم تدفین پدرش به خانه باز می‌گردد. سال‌های زیادی را صرف مطالعه‌ی مرگ، درد و غم از دست دادن عزیزان کرده. آگوست داستان را از بیست سال قبل آغاز می‌کند، وقتی با مرگ مادرش در سال ۱۹۷۳ با پدر و برادرش راهی بروکلین می‌شوند. او تنها یازده سال دارد و مرگ مادرش را انکار می‌کند. در بروکلین دوستانی پیدا می‌کند که مثل خودش زخم‌های زیادی را در زندگی به دوش می‌کشند. گروه چهار نفره‌ی گیگی، آنجلا، سیلویا و آگوست. بروکلین آن سا‌ل‌ها، بروکلین سوزن‌های آلوده به مواد مخدر و ارتباطات تهدیدآمیز و خیانت‌هاست. بروکلین آشفته و وحشی در میان قرنی زهرآلود و تلخ برای آمریکا. روزهای سخت قحطی در بیافرا و قتل‌های زنجیره‌ای و کمی آن طرف‌تر جنگ ویتنام. ژاکلین وودسن با زبانی شاعرانه و موجز خواننده را آن‌قدر به شخصیت‌های داستان نزدیک می‌کند که حتی بوی خوش آدامس بادکنکی را از نفس شخصیت‌ها می‌توان احساس کرد. داستانی سراسر چالش و پیروزی که با تکرار جمله‌ی "این‌ها همه خاطره است" یادآور می‌شود که انسان می‌تواند از تمام سختی‌ها بارها و بارها گذر کند. در هندوستان، هندوها اجساد را می‌سوزانند و خاکسترش را در رودخانه‌ی گَنگ می‌ریزند. مردم کاواتینو در نزدیکی بالی اجسادشان را در تنه‌ی درخت دفن می‌کنند. پدرم خواسته بود تا به خاک سپرده ‌شود... ؛


خرید کتاب بروکلینی دیگر
جستجوی کتاب بروکلینی دیگر در گودریدز

معرفی کتاب بروکلینی دیگر از نگاه کاربران
ژاکلین وودسون، یکی از مشهورترین نویسندگان جوان بزرگسال در کشور، همیشه خوانندگان نوجوان و خوانندگانش را نیز به چالش کشیده است. در کتاب هایی از قبیل \"برادر دختر رویای\"، خاطرات خود را در آیه، که جایزه کتاب ملی را به دست آورد، یا \"پسران مایکل\"، که برنده جایزه \"کورتا اسکات کینگ\" شد، وودسون به بررسی کلاس، نژاد و مرگ با بی عدالتی صداقت و عمق احساسی. بنابراین، به طریقی، احساس کمی مصنوعی را به یاد می آورد که کتاب جدید او، \"دیگر بروکلین\"، اولین رمان او برای بزرگسالان است؛ از آنجایی که \"عکس زندگی یک عکس خانوادگی\" بیش از 20 سالها پیش. اما اگر این چیزی است که مخاطبان Woodson را گسترش می دهد، همه چیز را برای آن به ارمغان می آورم. طرفداران جوانش هیچوقت توجهی به این برچسبها نداشته و هیچ چیز در این زمینه از جانب نوجوانان علاقه مند فراتر نمی رود. «دیگر Brooklyn» یک داستان کوتاه اما پیچیده است که از آن ناشی می شود. . . . برای خواندن بقیه این بررسی، به The Washington Post بروید: https: //www.washingtonpost.com/entert ...

مشاهده لینک اصلی
@ ما در داخل زانوهای ما تیغه داشتیم و ناخنهای ما را بلند کردیم. ما در حال آموختن خیابان های بروکلین بودیم، همانطور که همیشه به آنها وابسته بودیم - صداهای ما با صدای بلند، خنده ما حتی بلندتر بود. اما بروکلین ناخن های بلندتری داشت و تیغ های شفافتری داشت. هر یک از سربازان و یا بچه گاو نر خردسال، می تواند به ما این را گفته است. @ فرزندان والدین بروکلین، حرکت به انواع مختلف مردم، از دست دادن بی گناه و غیره این کتاب بسیار کوتاه در صدای زیبا بود.

مشاهده لینک اصلی
اولین بار من وودسون را خوانده ام و من توانایی او را برای گفتن خیلی با کلمات چندگانه شگفت زده کردم. در تحویل آن به طرز وحشیانه ایده آل است.

مشاهده لینک اصلی
نوشتن در این داستان دوست داشتنی و دلهره آور و ترسناک و خنده دار و غم انگیز است. قبل از اینکه ژاکلین وودسون را هرگز چیزی بخوانم، اما می دانستم که او کتاب هایی برای بچه ها نوشته است. در این داستان، شخصیت اصلی او، اوج بالغ است، که در دوران کودکی خود در بروکلین پس از مرگ پدرش در رمان های باز می شود. او، پدر و برادر کوچکترش تازه وارد در بروکلین از تنسی بود که اوت 8 ساله بود. آگوست ادامه داد برادر کوچکترش می گوید که مادرشان فردا به آنها ملحق خواهد شد، هرچند مشخص شد که چیزی برای مادرش اتفاق افتاده است و احتمالا او به آنها ملحق خواهد شد. اوت و برادرش وقت خود را در آپارتمان خود می گذرانند، تماشای مردم را در خیابان های زیر می گذارند، و این جایی است که اوایل ماه اوت گیتی، سیلویا و آنجلا را می بیند. این سه دختر به نظر میرسد که با هم و هم چنین دوستان خوب هستند. اوت در نهایت به دایره خود متمایل می شود و دختران چندین ساله در کنار یک پرواز سفید پرواز می کنند، مردان آسیب دیده از ویتنام، مواد مخدر، مردان بالقوه خطرناک برای مراقبت از (در گروه کر، در فروشگاه ها و دیگر نقاط) مراقبت می کنند. علاقه زیادی به پسران، موسیقی های زیاد، تابستان های گرم وجود دارد. متأسفانه همه چیز غیرممکن نیست و دختران به هنگام ورود به نوجوانانشان یکدیگر را به یکدیگر متصل می کنند، اما فشار و تغییرات هر دختر را در جهت دیگری تحت فشار قرار می دهند. بسیاری از رنگ ها و صداها و بویایی که توسط نویسنده ایجاد می شود وجود دارد که من می توانم خیابان های بروکلین را ببینم که این دختران در آن زندگی می کنند. پویایی خانواده در ماه اوت به زیبایی منتقل شد، و ناتوانی مستمر آگوست در روند مرگ مادرانش، برای خواندن دردناک بود. مبارزات هر دختر در حال یافتن راه خود را به زندگی متفاوت و بالقوه بهتر امیدوار بود و همچنین دردناک است. این یک کتاب کوتاه بود، اما بسیاری به یک داستان فریب ساده ساده بسته بندی شده است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب این کار را برای من انجام نداد. این برای من طعم و مزه خیلی کوتاه بود و در حالی که جالب بود که در مورد این چهار دوست در بروکلی رشد کنم، من این رمان را در کمتر از 2 ساعت خواندم و احساس نکردم که این کاراکترها را خیلی خوب بدانم. Another Brooklyn @ از دیدگاه آگوستن که خانواده اش به بروکلین حرکت می کند پس از اینکه مادرش صدای شنیدن را شروع می کند، گفته شده است. اوت به سرعت با سه دختر بسیار متفاوت و جالب به دوستانش می آید و مطمئن هستم اگر این کتاب بیشتر به شخصیت های خود و زندگی اش غرق شود، من آن را خیلی بیشتر دوست خواهم داشت. با این حال، این مورد نبود. در عوض، ما فصل های کوچک را به پاراگراف های تنها چند جمله تقسیم می کنیم. احساس می کردم انگشت شستن انگشتان شما را به آب می ریزد و به سرعت دوباره آنها را به عقب بر می گرداند - هیچ عمقی برای آن وجود نداشت. در مجموع، این رمان یک نمونه خوب از یک کتاب است که به سادگی خیلی کوتاه است. كتابهای كوتاه اگر به زحمت و كمرنگ باشند، كاملا درست است، و اگر آنها یک داستان جالبی با نقطه و معنی عمیق تر به شما بدهند. به نظر من این مورد باAnother Brooklyn @ نبود که به سادگی یک روایت تکه تکه و هرج و مرج در برخی از دختران و رشد آنها در بروکلین بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بروکلینی دیگر


 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی
 کتاب مدرسه ... است: به دادم برسین
 کتاب ببخش و بگیر
 کتاب بازی قدرت
 کتاب پدرخوانده
 کتاب پسر روی جعبه چوبی