کتاب بهشت

اثر تونی موریسون از انتشارات روزگار - مترجم: گیسو پارسای-پرفروش های نیویورک تایمز

نخستین رمان تونی موریسون از زمانی که او جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد، بهشت با صحنه های وحشتناکی از خشونت عظیم باز می شود و وقایع آن را در یک شهر کوچکی از سیاه پوستان در روستای اوکلاهاما باز می کند. جامعه ی مردسالار روبی بر پایه ی حقوق بشر و ترس از حقوق بشر ساخته شده است. بنیان گذار برده های آزادگان و بازماندگان در حال خروج از دنیای خصمانه. اما هفده مایل دورتر، گروه دیگری از تبعیدیان در سرزمین وعده داده شده خود جمع شده اند. تونی موریسون، در پروسه ای که با ریتم، عظمت و قصه غم انگیز یک شعر حماسی روبروست، تئوری موریسون را به شدت تحت تأثیر باورهای سختگیرانه خود قرار می دهد، همانطور که او بافت فرهنگ و تاریخ، حافظه و افسانه را به مدیتیشن فراموش نشدنی نژاد، دین، جنسیت و دور - گذشته که همیشه حضور دارد.


خرید کتاب بهشت
جستجوی کتاب بهشت در گودریدز

معرفی کتاب بهشت از نگاه کاربران
این کتاب با یک عمل خشونت آمیز خون سرد شروع می شود. در سبک معمولی تونی موریسون صحنه هر دو شعر وحشتناک است. من تا به حال از طریق سه ماهه دوم کتاب مشکل داشتم، زیرا گستره و مقیاس کاراکترهای معرفی شده برای پیگیری سخت بود. با این حال، نیمه دوم کتاب باور نکردنی بود ... با ظرافت، با لایه ای بر لایه پیچیدگی نوشته شده بود. بهشت در قلب خود داستان شهر است. به طور خاص داستان زنان و مردان است که در داخل شهر و @ کلیسا @ در خارج از شهر زندگی می کنند ... و درگیری ها و مبارزه در داخل و بین تمام این دسته ها. اما این کتاب نیز خیلی بیشتر از آن است. این داستان در مورد درگیری های نسلی، دینامیک قدرت، ترس از ناشناخته (و شناخته شده)، سحر و جادو، تاریخ ... این فهرست ادامه دارد. حتی اگر رمان به طور کلی منحصر به فرد و چشمگیر است، قطعا مانند تونی موریسون ترکیبی از حوادث فراطبیعی، داستانهای تاریخی، کاراکترهای غول پیکر و نوشتن زیبا، این را به چالش کشید، اما عمیقا خواندن آن را انجام داد. این کار کار من مورد علاقه نویسنده نیست و کتابی نیست که من انتخاب کنم که کسی را به نوشتنش معرفی کنم (به سادگی به دلیل اینکه بخشها تا حدودی دشوار است) - Id توصیه @ Love @ یا @ Sula @ به جای آن است هنوز یک اثر موثر و دوست داشتنی از داستان است.

مشاهده لینک اصلی
@ آنها اولین دختر سفید را ساقه می زنند @ من هنوز در Toni Morrison نا امید شده ام. این رمان در اطراف شهر تاسیس شده توسط بردگان آزادی که در شهرهای دیگر رد شدند، در تاریخ خود غوطه ور شده و به طور کامل خود کافی است. اما یک جریان اصلی نا امیدی وجود دارد. این شهر به دو دسته جناح های بنیانگذاران تقسیم شده است و بحث ها مشتاق هستند. کودکان متفاوت هستند، توسط جنبش حقوق مدنی و سایر نشانه های زمان نقل مکان می شود. خارج از شهر یک کلیسای قدیمی است که به نحوی به عنوان یک خانه شبانه روزی برای زنان آسیب دیده، از دست رفته یا رد شده است. آنها با هم تلاش می کنند خودشان را ایجاد کنند، جایی که آنها می توانند باشند که آنها هستند و در حال بهبود هستند. اما تنش در شهر وقتی که با این زنان غریبه و عجیب مواجه می شود رشد می کند و در نهایت سوء تفاهم به خشونت وحشتناک فوران می کند. نمی توانم بگویم واقعا می فهمم که در پایان چه اتفاقی می افتد. همانند سایر کتابهای موریسون، خواندن، واقعیت به چیز دیگری، چیزی مذهبی و دنیوی تبدیل می شود، و من در ذهنم آن را درک می کنم. به نحوی این کار را از کتاب حذف نمیکند، اما به احساس عمومی منجر میشود.

مشاهده لینک اصلی
پیام این کتاب فوق العاده بود و من آن را دریافت کردم (حداقل من فکر می کنم من)، اما چرا زبان و جریان کتاب باید خیلی دلهره آور و گیج کننده باشد؟ با اشتباه کردن پروسس از بزرگراه شعر چه اشتباهی کردید؟ به طور جدی، من یک دختر هوشمند هستم، IQ بسیار بالایی (140 محدوده)، اما من دوست ندارم چیزی بخوانم و احساس می کنم که اگرچه نویسنده سعی داشت یا من را از دست بدهد یا به من نشان دهد که چطور هوشمندم (مثل این نیست). ... منظورم این است که من داستان داستان را به طوری که کاملا و به طور کامل برای لذت بردن از آن و من باید بگویم من واقعا نمی خوام خواندن این یکی. بخش مربوط به Mavis و دو فصل گذشته نزدیکترین چیزی بود که من از Toni می خواستم اما هی، شما نمی توانید راه خود را، این BK نیست. من همیشه یک طرفدار تونی موریسون هستم زیرا او برخی از چیزهایی را که قلب من را لمس کرده است و مدت ها پس از پایان نهایی کتاب، با من در میان گذاشت، اما با چنین موضوعی عمیق و قدرتمند، فکر می کنم تکنیک او بهتر شده بود، زیرا در پایان، آیا شما می خواهید همه پیام خود را که میخواهید انتقال دهید دریافت کنید؟ ایا زمان آن را میگیرید و بعد از شش ماه دوباره بخوانید ..... شاید این بررسی را مرور کنم.

مشاهده لینک اصلی
در بهشت، موریسون یک تاریخچه چند لایه ای از شهر ایجاد شده توسط چند خانواده سیاه را ارائه می دهد و نحوه ظلم و ستم برای زنان در این جامعه خارج از دیدگاه نژادی است. مسابقه در بهشت ​​تقریبا یک عامل است. این با تحریکات نژادی شروع می شود اما هرگز به آن باز نخواهد گشت. مسابقه بر روی شهر روبی آویزان است، اما مردم غیر سیاه به سختی وارد روایت می شوند. در عوض، در امواج رویاپرداز، گاه گاه متواضع واقعگرا جادویی، موریسون رنج زنان سیاه را به دست مردان مرتبط می کند. این رنج آنها را به یک کلیسای اسرار آمیز در لبه شهر هدایت می کند که به زودی نقطه عطفی از عدم اعتماد و نفرت از شهروندان روبی می شود. در حالی که این درگیری اصلی در رمان است، دیگر تناقضات پیری و تن پوست، فتنه های خانوادگی و غیره در اطراف شهروندان روبی رخ می دهد. یکی از بزرگترین کتاب های 300 pg آن است که تا به حال خوانده ام و با شما صادقانه فکر می کنم به سختی سطح را خراشیده ام. من اغلب دچار مشکلی بودم که پیگیری کنم چه کسی بود و چه اتفاقی افتاده است، چیزی که به ندرت اتفاق می افتد زمانی که من یک کتاب بخوانم. علی رغم این سردرگمی، هیچ کس وجود ندارد تا دانش من را که کاملا مانند موریسون نوشته است.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب چالش برانگیز برای گرم کردن است، اما با توجه به مری ریون و جنجالی ارزشمند است. این یک داستان موقت است که در آن شروع می شود در ابتدا وحشتناک و خواننده مجبور شده است آن را از طریق تا آخرین صفحه به منظور پیدا کردن آنچه که به خونریزی منجر شد. نوشتن موریسون استادانه است، در اینجا توصیف یک عروسی کشور: @ فریاد بچه های شکر مست می شود؛ کرافت از کاغذ هدیه عروسی که از کف گرفته شده بود و پیچیده شده بود، به نظر می رسید ارزشمندتر از هدیه ای است که محصور شده بود. کشاورزان، دامداران و زنان گندم، اجازه می دهند خود را از صندلی ها بیرون بیاورند و از مدت ها پیش به مراحل تکراری مراجعه کنند. نوجوانان در تلاش برای پنهان کردن خواسته هایشان خنده می کشند و چشم ها را می خندند. این کتاب پر از جزئیات دقیق و نمادین است و مطمئنا به برخی ایده های کلیدی در مورد نژادپرستی، جنس و آمریکا اشاره می کند، اما به طور کلی، داستان شما می توانید به اندازه ای که احساس می کنید فوری و زنده است را از دست بدهید. اما خوب و جالب بود. این اولین کتابی است که توسط موریسون خوانده شده و منتظر خواندن دیگران هستم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بهشت


 کتاب ترس مرد فرزانه
 کتاب مرد بی وطن
 کتاب رادیو سکوت
 کتاب طعمه
 کتاب شب گرد
 کتاب شمشیر سرنوشت