کتاب دژخیم عشق

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات ترانه - مترجم: غلامحسین سدیر عابدی-پرفروش های نیویورک تایمز

مجموعه ای از ده داستان جذاب توسط استاد رواندرمانی Irvin D. Yalom کشف رمز و راز، ناامیدی، پاتو و طنز در قلب برخورد درمان است. یلوم در بازنویسی معضلات بیماران خود، نه تنها به ما نگاهی نادر و جذاب به خواسته ها و انگیزه های شخصی می دهد، بلکه داستان خود را نیز به ما می گوید زیرا او تلاش می کند تا پاسخ های همه جانبه انسان را با حساسیت خود به عنوان یک روانپزشک آشتی دهد. نه از زمانی که فروید یک نویسنده به اندازه کافی برای توضیح آنچه بین روان درمانگر و بیمار وجود دارد انجام داده است.


خرید کتاب دژخیم عشق
جستجوی کتاب دژخیم عشق در گودریدز

معرفی کتاب دژخیم عشق از نگاه کاربران
این کتاب برای خواندن نیست، در حالی که شما در واقع درمانی هستید. اگر چه من فکر می کنم عاشق مجازات دیگر داستان های روان درمانی بود به منظور نشان دادن مردم @ صحنه های @ روانشناسی، دکتر Yalom شما را به انگیزه های هر تمرین سوال، بدون توجه به اینکه چگونه مقدس است. این بدان معنی نیست که این کتاب جذاب، آموزنده یا متعادل باشد؛ این همه چیزهاست. فقط این که Yalom در بسیاری از مطالعات موردی متکبرانه متقاعد شده است، که کار را متوقف می کند، تلاش می کند. به گفته وی، او احساسات خود را به خوبی پنهان می کند، که من می گویم، امیدوارم این کار را بکنم؛ زیرا اگر می دانستم که یک درمانگر به من نگاه می کرد، همان طعم و مزه، خستگی و بی رحمانه، قطعا هرگز برگشت نخواهم کرد. این کتاب مجموعه ای از 10 مورد مطالعات موردی 10 بیمار است، اگرچه برخی از بیماران در بیش از یک مکان پاپ آپ دارند. هر کدام از آنها یک مشکل منحصر به فرد دارد، که از کارلوس نامناسب است که از سرطان رنج میبرد اما امیدوار است که هر زنی را که میبیند، به تلما ختم شود، با وسوسه ای که با هشت سال پیش از آن به بتتی چاق برده بود قابل لمس است) داستانهای آنها همهجانبه هستند، همانطور که کتابهای جرم و جنایت مستحکم هستند: ما می توانیم با قربانیان ارتباط برقرار کنیم - آنها فقط افراد عادی هستند - اما هنوز چیزهایی است که ما دوست داریم در مورد آنها بخوانیم اما هرگز از آنها زندگی نکنیم. در نهایت، من فکر می کنم مشکلات من با کتاب از این واقعیت است که دکتر یالوم احساسات را بیان می کند که فقط بسیار انسانی است (حتی در مورد یک بیمار فریبنده است - البته این تنها یکی از زیبایی هاست) فکر کردن به روانشناسان به عنوان چیزی غیر از جنبه های حرفه ای خود. مثل اینکه متوجه شویم که معلم مدرسه شما در واقع در کلاس درس زندگی نمی کند. البته نه، اما عجیب و غریب آن با این وجود. به طرز شگفت انگیزی، او به داشتن این گسل ها اعتراف می کند، به همین خاطر به او می گوید. با این حال، شما احساس می کنید که او از برج آلاباستر او فرود آمد تا این کتاب را در مردم خوانداری به ارمغان بیاورد. خطوط اول: من دوست ندارم با بیماران که در عشق هستند کار کنند. شاید این به خاطر حسادت باشد - من هم دلسوزانه هستم. شاید این به خاطر عشق و روان درمانی است که اساسا ناسازگار است. درمانگر خوب از تاریکی برمیخیزد و به دنبال نور میرود، در حالی که عشق عاشقانه با رمز و راز حفظ میشود و در بازرسی فرو میرود. من متنفرم که عاشق اعدام هستم @ سایر خطوط: @ هر یک از یادداشت های من از این جلسات اولیه شامل عباراتی مانند: یکی دیگر از جلسه خسته کننده؛ امروز در مورد هر سه دقیقه تماشا کنید بیمار خسته کننده ترین من تا کنون دیده ام امروز تقریبا خوابیدم - مجبور شدم بیدار بمانم در صندلیم نشستم؛ امروزه تقریبا از صندلی من افتاده بود.من وقتی که من نوآوری بودم، حقیقت گذشته بود، همه ی مختصات زندگی را ردیابی کرد، و به این ترتیب، مکان و توضیح زندگی، پاتولوژی، انگیزه و اقدامات افراد را توضیح داد . من خیلی مطمئن بودم چه غرور! ... [اکنون:] معدن من توهم است. من بر علیه جادو جنگیدم من معتقدم که اگرچه توهم اغلب دلسرد و دلسوز است، اما در نهایت و به طور پیوسته موجب تضعیف و تضعیف روح می شود. @

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به عنوان یک دانشجوی روانشناسی با دانش فراوان در مورد سلامت روان، اما تجربه صفر با واقعیتهایی که در زندگی واقعی اتفاق میافتد، این کتاب برای من فوق العاده جالب و مفید بود. یالوم در مورد افکار و تجربیات خود در زمینه درمان به طور خلاقانه صادقانه می گوید، به طور آشکارا در مواردی تصمیم گیری اشتباه کرده و افکار تیره تر خود را به اشتراک می گذارد - افکار که انتظار می رود روانشناسان آموزش دیده بسیار بالاتر از آن هستند که در قلمرو فراطبیعی خود، تبعیض و خودخواهی. یالم همه اینها را با ما در میان می گذارد با درجه ای از صداقت که بارها تکان دهنده است، اما پس از خواندن، فروتنی و عشق ورزیدن به بیماران خود در طول دوره درمان، به شدت تاکید بر نقش او به عنوان یک درمانگر - نه به عنوان تصحیح تمام مسائل، بلکه یک فرد که با بیمار ارتباط برقرار می کند و با بیمار شروع به کار می کند، به طور همکاری کار می کند تا به آنها کمک کند تا چگونگی غلبه بر آنها و یا به سادگی با مشکلات خود کنار بیایند. این کتاب چیزی خاص است و من معتقدم که دانش آموزان، درمانگران با تجربه و یا فقط درباره هرکسی که علاقه مند به درمان درمانی هستند می تواند از آن بهره مند شود.

مشاهده لینک اصلی
من شروع به خواندن این کتاب با این انتظار کردم که من یک نگاه جالب اما در عین حال مکانیکی را به درختان برنجی روانپزشکی پیدا کنم ... و چیزی بسیار خطرناک و جذاب پیدا کردم: دکتر یالوم نویسنده خلاق است. و این کاملا درخشان است. با شروع داستان، این کار با اصالت، طعم و درون نظم عمیق و واقعی پر شده است. دکتر Yaloms پروس به خوبی ساخته شده است، و لذت بردن از خواندن و خواندن. کل مجموعه به عنوان انتزاعی برای ایمان دکتر یالومز استفاده می شود که اعتقاد بر این است کهexistential psychotherapy @ - یک موضع عملگر که مسائل وجودی آنها عوارض اصلی بیمار است - می تواند یکی از موثرترین و متداول ترین ابزار در روانپزشکان باشد انبار مهمات. هر مطالعه موردی، مکانیک و روحیه این رویکرد را در جزئیات جالب نشان می دهد. یکی از جالب ترین جنبه های این کتاب، این است که چگونه دکتر یالوم پرده از احساسات، تعصبات و واکنش های اوست. گزاره هایی که پزشکان به صراحت بشر هستند، این است که درمان به طور چشمگیری با دستکاری علت و معلومات بستگی دارد، که هویت درمانگر (و نمی تواند آن را) تحت تأثیر تبادل قرار دهد و اینکه روان درمانی برای عدم وجود یک عبارت بهتر که به طور قابل ملاحظه ای توسط محاکمه و خطا هدایت می شود، همه مسائل مهمی از بحث است. و چه بیشتر، وقتی که به داستان های شخصی خود می رسد، کمبود تأثیرات احساسی وجود ندارد. ما واقعا این جلسات را همراه با بیمار و دکتر زندگی می کنیم، و هر اوج و اوج، خواننده را بیشتر در ارتباط با واقعیت خود می گذارد. (@ Monogamy Therapeutic، @ به عنوان مثال، من را با اشک هایم ترک کرد.) یک قطعه رادیکال و پرتوی علمی و خلاقانه. قطعا 5 ستاره خوانده شده است.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را برای دومین بار در هفته گذشته خواندم و برای نوشتن هر چیزی در مورد آن مشغول بودم. در حال حاضر من واقعا باید به خواب و نه، بنابراین این خواهد بود کمی گیج، کوتاه، و احتمالا غیر ضروری، معامله. اولین بار که این کتاب را خوانده ام، از این واقعیت که Yaloms درمانی مبتنی بر رابطه است قدردانی می کنم. این واقعا در مورد مردم و مراقبت از آن افراد است. به جای تشخیص و دیوانه شدن نمی توان گفت که این طور نیست که من در کلاس من دیدم که این کتاب را مورد بحث قرار دادم. این چه چیزی باعث شد که من این بار آن را بخوانم این واقعیت است که یالوم یکی از افرادی است که تا به حال شنیده ام. او از زنان به عنوان مادر یا اشیاء جنس فکر می کند. او می خواهد مردم چربی را در غذای خود بچرخاند. او دائما بی حوصله است و مانند شما باور ندارد. شاید من فقط این چیزها را متوجه میشوم چون ایده یک درمانگر من را ترسانده است.

مشاهده لینک اصلی
\"شاید روزی به زودی، شاید در چهل سال، هیچ کس زنده نخواهد بود، که تا به حال شناخته شده است. این زمانی است که من واقعا مرده ام - زمانی که من در حافظه هیچ کس وجود ندارد. من خیلی فکر کردم که چگونه یک فرد بسیار قدیمی، آخرین فرد زندگی است که شخص یا گروهی از افراد را شناخته است. وقتی که این فرد میمیرد، کل خوشه نیز میمیرد، از حافظه زندگی نیز ناپدید میشود. من تعجب می کنم که آن شخص برای من چه خواهد بود. چه کسی مرگ من را واقعا مرده می کند؟ من آن را دوست داشتم، به من اطلاعاتی درباره روابط درمانگر و بیمار دادم، درک عمیق تر از این داشتم که چگونه مردم تصور مرگ را درک می کنند، مخصوصا زمانی که احساس می کنند آینده آن است. من واقعا آن را دوست داشتم

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دژخیم عشق


 کتاب رهبران آخر غذا می خورند
 کتاب خانم رئیس
 کتاب پشت درهای بسته
 کتاب گذر از جهنم (دونده ی هزارتو)
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی
 کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند