کتاب رگتایم

اثر ادگار لارنس دکتروف از انتشارات خوارزمی - مترجم: نجف دریابندری-پرفروش های نیویورک تایمز

قهرمان این کتاب ابرمردی خالی از هر عیب و ایراد نیست. او شریف و صادق است و در پی یافتن زندگی آرمانی و هدفی مقدس، بیزار از زندگی روزمره که تنها با بده‌بستان‌های تجاری سر و کار دارد. این جوان فوق‌العاده حساس و کمی رمانتیک، علی‌رغم قدرت جسمانی، از هوش سرشار و قدرت تصمیم گیری کافی برخوردار نیست، برای پرهیز از شکستن دل مادر پارسایش به تحصیل در کالج مذهبی تن در می‌دهد و به خاطر پدرش به اجبار دست از تحصیل می‌کشد و فقط به مزرعه‌داری می‌پردازد. همیشه بازنده است و هیچ کاری را به سامان نمی‌رساند و زیرکی لازم را برای درک انسان‌ها و محیط زندگی‌اش ندارد. اما جنگ برای این جوان سرخورده و آرمان‌گرا فرصتی است که بال بگشاید و مانند عقابی به پرواز درآید.


خرید کتاب رگتایم
جستجوی کتاب رگتایم در گودریدز

معرفی کتاب رگتایم از نگاه کاربران
این یک رمان سخت برای توصیف است؛ تقریبا شبیه یک مجموعه داستان های کوتاه در ارتباط با یک رمان است. یک صبح در اوایل دهه 1900، یک خانواده فرعی طبقه متوسط ​​بالای طبقه متوسط، یک کودک رها شده در حیاط خود، یک پسر سیاه پوست جدید را پیدا می کند. آنها تصمیم می گیرند که آن را اتخاذ کنند، که منجر به دخالت آنها در زندگی والدین، و در نهایت، مرگ و میر و طغیان و اخبار ملی در اطراف لکه بینی عدالت نژادی می شود. در همین حال، شخصیت های تاریخی مختلف در پس زمینه ظاهر می شوند و ناپدید می شوند: Houdini، JP Morgan، Henry Ford، Sigmund Freud، Archduke Franz Ferdinand، Evelyn Nesbit، Booker T. Washington. این یک کتاب دوست داشتنی و منحصر به فرد است که اغلب از تصورات حیرت انگیز در مورد نقاط فلسفی یا هنری دور می شود (بعضی از شخصیت های اصلی حتی نام ندارند، اما به عنوانJohn Brother یاthe girl @ اشاره می شود) . کدام یک را غریبه می سازد که ظاهرا با یک موسیقی برادوی سازگار است. من مقاله ویکیپدیا را خوانده ام، اما هنوز نمیتوانم تصور کنم که چگونه کار کرد.

مشاهده لینک اصلی
Ragtime نمادین است، با شخصیت هایی مانند هری هودینی و اما گلدمن به عنوان شخصیت های برجسته، در حالی که هنوز یک جزء بسیار خوبی از ادبیات است و به بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی آن زمان رسیده است، رک و پوست کنده، هنوز هم اغلب سیاسی و مسائل اجتماعی امروز (یا شاید بیشتر، جایی که برخی مسائل مربوط به شرایط معاصر مربوط به نوع خاصی از آن شروع می شود، با گذشت 20 سالگی، زمانی که شرکت آمریکایی واقعا در ساختار قدرت سیاسی و اقتصادی پایه ریزی می کرد و زمانی که ایدئولوژی های سوسیالیستی و کمونیستی به آگاهی اجتماعی از جریان اصلی امریکا تبدیل شده اند (رک و پوست کنان)، Doctorow دنیای من را در مسیری قرار می دهد که چند نویسندگان تا به حال نزدیک به انجام آن هستند.

مشاهده لینک اصلی
در دو دهه اول سال 1900، آن را در مورد بسیاری از مسائل اجتماعی مطبوعات از زمان گفت. از افراد و دست اندرکاران، ظلم و ستم کارگری، فقدان حقوق زنان، با ظهور شخصیت های مشهور زمان مانند هودینی، فروید و جی پی مورگان، درهم آمیخته است. این رمان در اطراف خانواده ای نوشته شده است که هرگز نامی نداشت و من واقعا با هیچکدام از آنها ارتباطی نداشتم. نویسنده تمایل داشت تا نظرات عجیب و غریب در مورد ژنیتالهای مردانه را که من کاملا شگفت انگیز پیدا کردم. من واقعا خواندن کتاب را دوست ندارم.

مشاهده لینک اصلی
من از این کتاب لذت بردم، اما ثابت کرد که گیج کننده و پیچیده است. من درک می کنم که این یک کتاب تخیلی است و Doctorow از داستان های واقعی و عناصر داستان ها استفاده می کند تا نشان دهد که چگونه وقایع تاثیر چندانی بر افراد بی شماری دارند، اما من در بسیاری از این داستان های جانبی علاقمند هستم که هنگام پیدا کردن نا امید شوند خارج از آن. برخی از آنها هرگز اتفاق افتاده است. من دوست داشتم سبک او از نوشتن را داشته باشم و بیشتر از کتابهایم را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
برای اولین بار، Ive یک کتاب را صرفا بخاطر وجود آن در 1،001 کتاب بخوانید قبل از اینکه شما لیست مرگ را بخوانید. گروه Ragtime در ماه ژانویه در گروه Goodreads خواند. من بلافاصله از کتابخانه محلی خواسته بودم و به طرز معجزه آسایی تقریبا سه ماه بعد به پایان ماه مارس رسید. پس از جمع آوری آن از کتابخانه، نه تنها دو ماه پس از آنکه گروه خواندن کتاب را تمام کرد، بلکه اد به نحوی دستور چاپ نسخه بزرگ را صادر کرد. در نهایت، یک کتاب را می توانم بدون عینک من، از انتهای دیگر اتوبوس بخوانم. Ragtime داستان قرن بیست و یکم آمریکا است که توسط تجارب خانواده نامعلوم بیان شده است. در عوض غالبا آنها عمدا در کل رمان بی نام می مانند. در عوض آنها به عنوان پدر، مادر، مادران جوانتر برادر و غیره اشاره می شوند. همه چیز به عنوان نامهای مناسب سرمایه گذاری می شوند؛ مثل اینکه آنها نام واقعی آنها هستند. در حالی که این شخصیت ها در داستان اصلی هستند، در نهایت نیز به نظر می رسد که داستان مهم نیست. واقعا داستان درباره آمریکا است که در اطراف آنها قرار دارد - نژادپرستی باقی مانده پس از پایان رسمی برده داری، حدود 50 سال پیش، به پایان رسید؛ نگرش نسبت به کلاس و موفقیت به عنوان اتحاد تشکیل می شود؛ و همچنین نگرش نسبت به هر دو جنس و جنسیت - و شخصیت هایی که با آنها روبرو می شوند، و شخصیت هایی که این افراد نیز با آنها ارتباط برقرار می کنند. در حالی که خانواده در مرکز هستند، داستان واقعی موجب می شود که از آنها و به آنها جریان یابد. سفر پدر به قطب شمال و منافع کسب و کار کلیدی برای تغییر در روابط خود در واحد خانواده است. اما مطمئنا لحظه ای تعیین کننده برای خانواده، تصویب یک کودک سیاه پوست و مادر تک افسرده او است. هنگامی که پدر فرزندش به صحنه برمی گردد - یک مرد جوان بسیار دلنشین و مطمئن که به نام Coalhouse Walker نام دارد - داستان به آرامی تغییر می کند و خیلی بیشتر به این شخصیت ها و موقعیت آنها در تنش های نژادی در آن زمان متمرکز می شود. علاوه بر این، Doctorow هوشمندانه از شخصیت های واقعی به این داستان به عنوان شخصیت های ثانویه بافته شده است. بسیاری از شخصیت هایی که خانواده با آنها ارتباط برقرار می کردند، شخصیت های تاریخی واقعی بودند: از جمله هودینی، هنری فورد، جی. پی. مورگان، ارکستر فرانتس فردیناند و اما گلدمن. این همه اجازه می دهد Doctorow رمان را به طور مرتب در زمان، و همچنین برای ایجاد خانواده خود را حتی کمتر خاص و بیشتر هر خانواده. من توسط سبک نوشتن Doctorows جذاب بود. احکام کوتاه او، استکاتویته. در ادامه، یکی از یکی دیگر، به سرعت شما را به پروسه منتقل می کند. نزاکت گاه به گاه از شخصیت های تاریخی که تقریبا احساساتی به نظر می رسند در حق خودشان. توصیفات خنده دار اغلب از سرکوب جنسی در خانواده و توضیح خنده دار از جنبه های جنسی مادران برادر جوان، که به نظر می رسد به همان شیوه نوشته شده اند - یکی به عنوان یک واقعیت فراتر از واقعیت، دیگری فوق العاده، خوشحال، رویداد خارج از کنترل است که به پایان می رسد با بهترین توصیف از آزاد شدن سقوط Jism که Ive همیشه بخواند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رگتایم


 کتاب پرونده هری کبر
 کتاب دریچه ای به سوی کیهان
 کتاب رئیس جمهور گم شده
 کتاب موکل خطرناک
 کتاب طلسم آرزو
 کتاب وقتی شعله ها شما را در بر می گیرند