کتاب فرار از اردوگاه 14

اثر بلین هاردن از انتشارات نشر چشمه - مترجم: مسعود یوسف حصیرچین-پرفروش های نیویورک تایمز

اردوگاه های زندانیان سیاسی کره ی شمالی دو برابر گولاگ های استالین و دوازده برابر اردوگاه های نازی ها عمر دارند. هیچ کسی که در آنها به دنیا آمده، فرار نکرده است، هیچ کس جز شین دونگ هیوک.

فرار از اردوگاه 14، از طریق داستان تکان دهنده ی حبس و فرار شگفت انگیز شین اسرار تمامیت خواه ترین حکومت جهان را افشا می کند. شین چیزی از وجود تمدن نمی دانست- او مادرش را رقیبی برای غذا می دید، نگهبانان او را یک خبرچین بار آوردند و شاهد اعدام مادر و برادرش بود.


خرید کتاب فرار از اردوگاه 14
جستجوی کتاب فرار از اردوگاه 14 در گودریدز

معرفی کتاب فرار از اردوگاه 14 از نگاه کاربران
من این کتاب پنج ستاره را نه به این دلیل که ادبیات زیبا یا داستان بزرگ آن را می گویم، بلکه به این دلیل که یک بازکن چشم بزرگ و اطلاعات مهم است. حدود 200،000 زندانی در اردوگاه ها و زندان های مجازی کره شمالی نگهداری می شوند. بسیاری از همسالان فرزندان و نوه های افرادی هستند که قانون @ در کره شمالی را شکستند. تئوری این است که حداقل سه نسل از پاکسازی برای خلاص شدن از بذر ضعیف قانون شکنان طول می کشد. توضیح کنترل و درمان وحشتناک این افراد فقیر رقبا و یا حتی نابود کردن نازی ها و درمان آن و بیش از 50 سال است. زنان به طور مرتب مورد ضرب و شتم، تجاوز و تحقیر قرار می گیرند، در کیک ذرت آبیاری زندگی می کنند، برنج یک درمان نادر و باور نکردنی است، آنها به خاطر خرناس پاداش می دهند، آنها با پدر و مادرشان زندگی نمی کنند، آنها ممنوع الخروج هستند، بسیاری از سوء تغذیه از بین می روند، و زنان حامله شدن، حتی از نگهبانان، به مرگ و غیره و غیره و غیره و غیره. شخصیت اصلی، شین، با دیدن مادر و برادر خود را برای برنامه ریزی فرار دیدار، سال ها طول می کشد رنج می برند عذاب وحشتناک و شرایط بدبختی، یکی از تنها فراریان شناخته شده است. او به اندازه کافی خوش شانس بود تا افرادی پیدا کند که چشمان خود را به دنیای بیرون باز کنند. او همیشه خیلی گرسنه بود و بدبختانه، هدف کل زندگی او، فانتزی اصلی او، در یک رستوران برای خوردن گوشت گاو به سر می برد. من حدس می زنم او از زندگی در گوشت خام روده خسته شده است. در عین حال، کیم جونگ اون و جمعیت نخبگان در ثروت مضحک زندگی می کنند و تقریبا همه چیز را خراب می کنند و پول های خود را از کشورهای، سازمان های خیریه و دیگران می خواهند که مفید باشند. این یک ظلم است که هیچ کس به نظر نمی رسد چگونگی اداره، از جمله همسایگان خود، کره جنوبی. پس چه باید بکنیم؟ پاسخ های خوب این کتاب حداقل شروع به چشمان ما در مورد وضعیت، نه تنها در اردوگاهها، بلکه در کل کره شمالی را باز می کند. من آرزو می کنم که چینی ها، کره جنوبی ها، ژاپنی ها و ایالات متحده با یکدیگر کنار بیایند و برنامه ای برای آزاد ساختن کره شمالی ارائه دهند. اما این اتفاق نمی افتد، هر دولت ایده های متفاوتی درباره زندگی دارد. جهان کابوس چیست؟ به سختی اعتقاد دارم و دلیلش را دارم که دوست دارم به نوعی کاری انجام دهم تا کمک کنم.

مشاهده لینک اصلی
5 ستاره ... نه به دلیل آن @ @ classic @ اما من به عنوان بسیاری در مورد کره شمالی آموخته ام. من می دانستم کره شمالی یک مکان وحشتناک بود، اما من از اردوگاه های زندان اطلاعی نداشتم. شرایط وحشتناک است. به عنوان مثال: یک همکلاسی از شینس (مردی که داستانش گفته می شود) توسط یک معلم در مقابل کلاس برای داشتن چند هسته ذرت در اختیار او کشته شد. Shins مادر و برادر آویزان شدند، در حالی که شین تماشا کرد، برای داشتن یک طرح فرار. شین کسی است که آنها را برای بحث در مورد فرار گزارش دادند، زیرا این چیزی است که مردم به آنها می گویند. پدر شینز در اردوگاه قرار گرفت زیرا یک عضو خانواده او از کره شمالی به کره جنوبی فرار کرد. پس از آن شین و برادرش در اردوگاه متولد شدند و دیگر وجود نداشتند. شینز فرار چیزی جز معجزه نیست. از آنجا که فرار می کند، شین تلاش می کند که در یک جامعه آزاد زندگی کند. در یک یادداشت کنار: دنیس رودمن با Kim Jong-un دوست است؟ آیا او عجیب است یا فقط نادانسته؟

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را تقسیم کردم از یک طرف، موضوع کاملا قانع کننده است. در رسانه های جریان اصلی در مورد این اردوگاه های بازداشت، صدها هزار زندانی در (به معنای واقعی کلمه) نسل ها زندگی می کنند. تمام خانواده ها به علت اقدامات واقعی یا خیالی یک نفر محکوم شده اند و ظاهرا خیانت باید بیش از سه نسل از بین رفته است. بنابراین کودکان در این اردوگاه ها بین والدین تعیین شده متولد می شوند و هرگز عشق فیبری را نمی آموزند و یا حتی هیچ حالت احساسی بالاتر از نیاز حیوانات برای زنده ماندن را یاد نمی گیرند. اما نوشتن تقریبا ناامید کننده است. حقایق به خوبی خوانده شده و تحقیق شده اند، داستان گفته می شود به نحوی که تاثیر بیشتری داشته باشد. نویسنده در تاریخ و نوار کناری در داستان شخصیت شین قرار گرفته است. من فکر می کنم مفید برای زمینه، اما آن را از ماهیت قدرتمند داستان می گیرد. آن را به خواندن خاطرات آن فرانک، اما داشتن یک وقفه راوی با توضیح صدای ساز. و در نهایت، آن را به نیاز به آشکار برای جهان در سراسر بزرگ به شخصیت خشمگین است که در مورد آنچه در طول وجود دارد. من معتقد هستم که نویسنده درست زمانی می گوید که بعضی اوقات در آینده ما فرزندان ما از ما می پرسند چرا بقیه دنیا برای دخالت در آنچه که در داخل کره شمالی انجام می شود بیشتر نیست. من کاملا مطمئن نیستم که Id چه خبره.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره. این یک کتاب فوق العاده جذب است. در حالی که من آن را خواندم، من در داستان خیلی غرق شده بودم که چندین بار برای بازگشت به دنیای واقعی غرق شدم. خوشحالم که باربارا دمیکس را بخوانم هیچ چیز برای غبطهپردازی پیش از خواندن این مطلب، چون قبلا میدانستم که وضعیت چقدر بد است شهروندان عادی در کره شمالی، و همه قدرتمندتر بود که بفهمیم افرادی که در اردوگاه های زندان های کشور زندگی می کنند حتی بدتر زندگی می کنند. این داستان شین دونگ هیوک، یک مرد جوان متولد و بزرگ در یک اردوگاه زندان کره شمالی است. از طریق شجاعت، او موفق به فرار به کره جنوبی و ایالات متحده شد. خواندن درباره تجربیات او به عنوان یک کودک و یک بزرگسال جوان، احساس می کردم که من خواندن یک اثر داستانی از داستان را انجام می دادم - به جز این اردوگاه های زندان واقعا وجود دارد. نوشتن Blaine Hardens یدکی و نسبتا ناخوشایند است که متناسب با موضوع است. گرچه تن آن کاملا حقیقتی ندارد، این امر غیرمعمول نیست و محکومیت نقض حقوق بشر در کره شمالی قطعا در معرض آن قرار می گیرد. شین شخص سختی است که دوست دارد - او به عنوان خبرنگار در خانواده و دوستانش مطرح شد و مسئولیت برخی از خشونت های بی رحمانه را بر عهده داشت. اما در زمینه جهان او را مطرح کرد، کاملا قابل فهم است. من مجبور شدم برای او متاسفم چون او به آرامی متوجه شد که راه رشد او طبیعی نیست و او مجبور بود با چیزهای وحشتناکی که انجام داده بود مقابله کند. انتقاد اصلی من این کتاب این است که آن کافی نیست. من دوست داشتم برای مطالعه بیشتر در مورد تجارب شینس در Hanawon (مراکز اسکان مجدد در کره جنوبی که در آن پناهندگان کره شمالی درس خواندن را به زندگی در دنیای بیرون می آموزند) بخوانند. اما این یک ریسک بسیار جزئی است. به طور کلی، Id این توصیه را برای هر کسی که علاقه مند به کره شمالی است و توسط جزئیات گرافیکی و توضیحات وحشیانه کنار گذاشته نمی شود. نمی توانم بگویم که من از این لذت بردم، اما فکر کردم که ارزش خواندنش را دارد.

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که کره شمالی همیشه در اخبار پدیدار می شود، مواردی که معمولا پوشش داده می شود، در مورد یک دیکتاتور مانند دیوانه وار است، نمایش شگفت انگیز شستشوی مغزی (واقعی یا صحنه) بسیاری از مردم آن و تهدید آن برای گرفتن بمب هسته ای. اما حقیقت خیلی جدی تر است. از آنجا که واقعیت وحشتناک است، کره شمالی بزرگترین زندان جهان است و زندانیان اکثریت مردم آن هستند. این یک دولت برده است. و جهان مسئولیتی برای انجام کاری برای آزادسازی کره شمالی ستمدیده ندارد. این کتاب یکی از قدرتمندترین است که در سال های اخیر به همراه «هیچ چیز به زودی» خوانده ام. نیروی این کتاب معجزه ی یک مرد است که در یکی از اردوگاه های کار اجباری وحشیانه کره شمالی (بله عزیزم، اردوگاه های کار اجباری هنوز هم در این دنیا وجود دارد) متولد و بزرگ شده (اگر این را می توان به عنوان اصطلاح مناسب نامید) زندگی ارزان است و سیستم در نهایت شما را می کشد. اما نه اگر اجازه ندهید که شما را شکست دهد. فرار او در سال 2005 یکی از شاهکارهای شگفت انگیز در تاریخ مدرن است و شایستگی آن در هر گوشه ای از این سیاره به شمار می رود، تا بتواند به زودی بر روی سیستم بدترین شیوه جهان تا به امروز روشن شود. پیچیدگی تهدید به اصطلاح هسته ای. کره شمالی با نقض گسترده حقوق بشر خود، به اندازه کافی آسیب می زند. اگر نه برای پناهندگان کره شمالی که به طرز معجزه آسایی از کشور زندان خود فرار کرده اند، ممکن است جهان در مورد آنها آگاه نباشد. وقتی جهان از خواب بیدار شود و کاری انجام دهد؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب فرار از اردوگاه 14


 کتاب صفر به یک
 کتاب کودک خاموش
 کتاب یک زن و هزار سودا
 کتاب شش کلاغ
 کتاب سهره ی طلایی
 کتاب الدست