کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

اثر چیماماندا انگزی آدیچی از انتشارات کتاب کوله پشتی - مترجم: فاطمه باغستانی-پرفروش های نیویورک تایمز

اثرى ديگر از نويسنده ى كتاب " ما همه بايد فمينيست باشيم" از پرفروش ترين هاى نيويورك تايمز در حوزه ى فمينيسم و برابرى جنسيتى بخشى از كتاب: به دخترت بیاموز که چیزهایی به نام نقش های جنسیتی، مزخرفاتی بیش نیستند. هرگز به او نگو که باید این کار را انجام دهد یا آن کار را انجام ندهد، چون او دختر است. عبارت «چون تو دختر هستی،» هرگز دلیلی برای هیچ چیزی نیست؛ هیچ چیزی!


خرید کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد
جستجوی کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد در گودریدز

معرفی کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد از نگاه کاربران
مردانی هستند که فقط زمانی با زن ها همدلی میکنند که آن ها را جای خواهر ، مادر یا دختر خود میگذارند و هرگز نمیتوانند زنان را به عنوان انسانهایی با حقوق مساوی در نظر بگیرند. به دخترت یاد بده آن ها را به چالش بکشد. آنان همان مردانی هستند که وقتی در مورد تجاوز صحبت میشود، میگویند: ((اگر خواهر، همسر یا دختر خودش بود،....)) اما اگر مردی قربانی رویدادی باشد دیگر نیازی نمی بینند او را برادر یا پسر خود فرض کنند تا با او همدل شوند.

مشاهده لینک اصلی
â € œThe دانش پخت و پز نمی آید از قبل نصب شده در مهبل (واژن). 'Chimamanda فقط نمی تونم اشتباه انجام دهید! من افتخار و لذت مطلق از دیدن و شنیدن او را شخصا در آخر هفته در لندن بود. همانطور که انتظار می رفت، این رویداد فقط دیدنی بود. این کتاب از طرف یک دوست از Chimamandas که از او خواسته بود تا \"دختر بچه خود را به عنوان یک فمینیست\" افزایش دهد الهام شد. کتاب کوتاه، شیرین و مضحک است. نقل قول فوق العاده من در کنار بسیاری دیگر است. همانطور که او WOC است که در مورد فمینیسم صحبت می کند (و بیشتر) و همانطور که ویژگی های فرهنگی او را بیشتر قابل مقایسه و مشابه با من می دانم، من عاشق و تحسین می کنم که او همچنان به حمایت از برابری و مبارزه برای از بین بردن موانع هر چیزی که کمک می کند جنس گرایی، در حالی که به طور همزمان زنان را قادر می سازد که به چه کسی می خواهند باشند. من نه تنها احساس کردم که محتوای این کتاب را می خوانم، بلکه مفهوم فمینیسم در من بیشتر شد. و به عنوان کسی که کمی تمایلی به پذیرش این واژه نداشت، به دلیل نادان بودن، اما متضاد مشترک و نحوه ارجاع آن به زنان سفید پوست، من این اصطلاح را کاملا درک می کنم. در ریشه آن، آن را در مورد برابری. ساده. برای مردان و زنان. و هرچند که آن را به آموزش همه، آن را بیشتر در زنان تاثیر می گذارد. من نمی توانم کمک کنم ولی احساس می کنم درمورد خودم با شکوه و قدرتمندی که دارم به عنوان یک فرد هستم و به ارزش هایم و اعتقاداتم دست نیافته ام و غریزه غم انگیزم را پس از خواندن این کتاب به من می گویم. این حادثه خاصی است که او در نوشتنش (و به صورت شخصی) خالی می کند، که شما نمی توانید به آن کمک کنید، اما به نظر می رسد، و تمام توجه و غلظت را اداره می کند. من زیر طلسم هستم من در حالی که کتاب را خواندم، مثبت شدم. اما چرا باید آن را بخوانم، می شنوم؟ از آنجا که این کتاب اساسا عظیم است *** شما را به لباس های فرهنگی است که استانداردهای اجتماعی و هنجارهای خود را تعریف شده است. از آنجا که این کتاب در مورد خودخواهی بودن است به این معنا که در مورد پذیرش خود، تبدیل شدن به شخص خود شما، و تمرکز بر روی نیازهای خود و نیازهای اول و تحمل نگرانی نیست. تفاوت. تنوع. من نمی توانم به اندازه کافی از کار او را دریافت کنم و می توانم برای همیشه او را بخوانم / گوش بدهم. اگر چه تقریبا 60 صفحه طول دارد، اندیشه و تحریک آن نوع خواندن آن را برای مدتی به تعطیل. من آن کتاب را می دانم که به طور مداوم به آن اشاره می شود.

مشاهده لینک اصلی
Ijeawele عزیزم توسط Chimamanda Ngozi Adichie یک نامه است که او به یک دوست نزدیک که فقط تولد یک دختر را نوشت. دوست او از او خواسته است تا توضیح دهد که چگونه دختر را به عنوان یک فمینیست در نیجریه، یک کشور محور مرد محسوب می کند. این نامه را می توان به عنوان یک قطعه همراه در نظر گرفت که ما باید فمینیست ها باشیم و مانیفستی از نحوه جمع آوری همه کودکان برای دیدن همه افراد با احترام. حتی اگر اخیرا بخوانم باید همه ی فمینیست ها باشیم، متوجه شدم که Adichie بعضی از نکات جدید را برای فکر کردن، از تولد فرزند ارائه کرده است. هر دو والدین تصمیم گرفته اند که یک کودک را به دنیا معرفی کنند، بنابراین، در نتیجه، پدر نباید از مراقبت از کودک به عنوان مهد کودک مراقبت کند. در عوض، هر چیزی که او در بالا بردن فرزند خود کمک کند، باید برابر با کار مادران باشد. متاسفانه، جامعه به عنوان یک کل چیزها را از این نور نمی بیند، و Adichie از افراد ذهن باز می خواهد که این را تغییر دهند. او می گوید که کودکان نباید شرایط خاصی برای نوع خاصی از اسباب بازی یا بازی داشته باشند. از روز اول، دختران گفته می شود که صورتی پوشیدن و بازی کردن با عروسک ها داشته باشند، در حالی که پسران گفته می شود که آبی و بازی با ماشین ها را بپوشند. اگر یک دختر تصمیم به ورزش و یا یک شاهزاده داشته باشد، در این دیدگاه جدید جهانی قابل قبول است، همانطور که پسر دوست دارد به جای بازی کردن بازی پلیس، قرعه کشی کند. Adichie نظرات او را در مورد كودكانی كه از نوجوانی رشد می كنند، پیشرفت می كند، امیدوار است كه دختران از اعضای بدنشان خجالت نكشند و همچنان باید از فعالیت های مشابهی كه در هنگام جوان تر شدن انجام می شود، لذت ببرند. بالا بردن کودک در نوجوانی به پایان نمی رسد، بنابراین آدیچی می تواند خوانندگانش را ازدواج کند. نقاط قوت خود را پیدا کردم، اما بیشتر در نیجریه، که هنوز یک جامعه مرد محور است، اشاره کرد. از خواندن کتاب های دیگر من متوجه شدم که زنان در نیجریه اغلب نمی توانند بدون یک مرد به یک رستوران بیفتند و در این صورت زنان اصلا اصلا حقوق چندانی ندارند. ادیچی از نسل جوان تر خواست تغییر باورهای قبیله ای قدیمی تر، حتی اگر در یک زمان یک گام باشد. از آغاز تولد، او امیدوار است که در نهایت این فرهنگ برای بهتر شدن تغییر کند و به همان اندازه زنان و مردان را احترام نماید. Chimamanda Ngozi Adichie در حال تبدیل شدن به یک نویسنده مورد علاقه من است و همچنین صدای فمینیست برجسته بین المللی است. من فکر می کنم این مانیفست چیزی است که همه والدین انتظار می رود بخوانند تا فرزندانشان با اسلحه پاک شوند. من امیدوارم که نسخه های بعدی بتوانند با ما همگی فمینیست ها منتشر شوند؛ چرا که هر دو به همان اندازه مهم هستند. من مشتاقانه منتظر بار بعدی هستم که زمان خواندن آدیچی ها را بخوانم، 4 ستاره.

مشاهده لینک اصلی
â € œ او را دوست دارم کتاب را دوست دارم. اگر او را می بیند شما خواندن او را درک خواهد کرد که خواندن با ارزش است. کتاب ها به او در درک جهان، کمک به خود بیان و کمک به او در هر آنچه که او می خواهد تبدیل شود کمک خواهد کرد. خواندن، خواندن بسیار مهم است در درک دیگر افراد و تفاوت ها. این همدلی را توسعه می دهد و جهان را به جایگاهی بهتر تبدیل می کند. ما هرگز نباید خود را در زندگی، مردان و زنان محدود کنیم، تا زمانی که قربانی ما به محدودیت های احمقانه ای که جامعه ما بر عهده ما نیست، مهم نیست. کتاب ها خیلی کمک می کنند همانطور که ما باید فمینیست ها باشیم Adichie پیشنهاد تغییرات مثبت را در پیش رو دارد. با این حال، با این نیز یک تماس شخصی بود. این هرگز نوشته نشده بود که منتشر شود، اما به جای آن نامه ای به دوستش (ایجوآله) نوشته شده بود که مشاوره صادقانه در مورد نحوه ساخت دخترش را به یک فمینیست و یک انسان بهتر ارائه می داد. او می گوید که ایده نقش های جنسیتی، بی معنی مطلق است. هرگز به او نگویید که او باید یا نباید کاری را انجام دهد، زیرا او یک دختر است. از آنجا که شما یک دختر است هرگز دلیل برای هیچ چیز نیست. همیشه \"با تجربه تجربه و رنج زندگی در جهان است که ذهن مردم را تغییر می دهد. در حال رشد، آدیچی و دوست او مجبور بودند راه سخت را یاد بگیرند. آنها دارای تنظیم ذهنی فرهنگی از قبل نصب شده بودند که آنها را احساس و عمل می کردند مثل اینکه کمتر از مردان بودند. آنها احساس کردند که نمی توانند کارهای خاصی انجام دهند و باید به روش های مختلف رفتار کنند. سالها طول کشید تا آدیچی بتواند اعتماد به نفس خود را در مورد اوضاع و مقابله با اوضاع به دست آورد. آنچه که او پیشنهاد خود را در پانزده پیشنهاد ارائه می دهد یک راه ساده تر است: رشد در یک جامعه با دانستن حقوق او. من تصمیم گرفتم که واقعا، واقعا یکی از رمان هایم را بعد از این، بخوانم. من عاشق پیام او می شود و جالب خواهد بود برای دیدن اگر این به بیش از داستان خود را.

مشاهده لینک اصلی
@ او را بشناسید که ایده نقشهای جنسیتی کاملا بی معنی است. هرگز به او نگویید که او باید یا نباید کاری را انجام دهد، زیرا او یک دختر است. از آنجا که شما یک دختر است هرگز دلیل برای هیچ چیز نیست. همیشه.اگر ما اصلا جای خفتبار نقش های جنسیتی در کودکان جوان، ما آنها را فضا برای رسیدن به پتانسیل کامل خود را. @ این احساس بسیار مناسب برای نوشتن این بررسی بر روی روز جهانی زنان 2017. چند سال پیش چیماماندا نگوزی آدیچی بود دوستی پرسید که باید دختر بچه خود را به عنوان یک فمینیست ارتقاء دهد. به احتمال زیاد به علت صحبت های عمومی و مقاله ای که او در سال 2013 ارائه داده بود پاسخ داد. واژگان در قالب نامه بود و این کتاب کوتاه نسخه پیشرفته این نامه به دوست او است. همانطور که هر کسی که با من در Goodreads آشنا می داند، من طرفدار عظیمی از رمان های آدیمی ها هستم. من فکر می کنم آنها برجسته هستند و او نویسنده ای است که به طور کامل سزاوار ستایش فراوان او است. من هم هستم، یا باید این را واجد شرایط بدانم و بگویم، من در گذشته، تا حدودی از فمینیست تمایلی برخوردار بودم. من همواره با خطوط منفی که در اصطلاح مرتبط با فمینیسم قرار گرفته اند، تلاش کرده ام. شما می توانید بررسی کنید که ما باید فمینیست ها باشیم و من سعی کردم مبارزات را توضیح دهم (اینجا را بخوانید). با این حال، من خودم را آموزش داده ام تا ببینم که چگونه اشتباه کردم. فمینیسم نوعی تفکر انسانی است. فمینیسم درباره برابری است. حقوق برابر. هیچ تفاوتی بر اساس جنسیت وجود ندارد. من همیشه چیزها را درست نمی گیرم من ناامید ناقص است، اما با خواندن کتاب ها و مقالات مانند این یکی من نقاط مرجع من recalibrating. من در حال آموختن برای دیدن نابرابری های نامطبوع و پذیرفته شده در جامعه امروز هستم و من خودم را برای بهتر شدن تغییر می دهم. تغییر همیشه از درون راست شروع می شود؟ پیام پایدار من از این کتاب یکی از خود پذیرش است و من این ابزار فوق العاده با ارزش برای خودم را به من آموخت. فرضیه فمینیست شما باید باشد: مهم است. من به همان اندازه اهمیت می دهم نه فقط اگر تا همین چند وقت پیش من به همان اندازه اهمیت می دهم توقف کامل این برای من مخصوصا این هفته بود. آن را به ارزش خود و اذعان به بودن، که چیزی است که من در حال حاضر با آن مبارزه می کنند صحبت می کنند. این کتاب در ابتدا می تواند چگونگی ایجاد یک کودک با ابزار فمینیستی صحیح و حس برابری را پیشنهاد کند. اما برای من فراتر از آن است. آن را به بزرگسالان می آموزد که چگونه به آموزش به کودک با به سادگی فقط آموزش بزرگسالان ... با دادن ابزار آنها. @ ... بالاتر از همه، اجازه دهید تمرکز خود را بر روی یک شخص کامل باقی بماند. وقت خود را صرف کنید پرورش نیازهای خود را. لطفا به این فکر نکنید که همه کارها را انجام دهد. فرهنگ ما این ایده را از زنانی می کند که قادر به انجام آن همه هستند، اما فرضیه این ستایش را مطرح نمی کند. من علاقه ای به بحث در مورد زنان انجام نمی دهم زیرا این بحثی است که تصور می شود که مراقبت و کار خانگی به تنهایی دامنه زنان است، ایده ای که من به شدت رد می کنم. کار خانگی و مراقبت از مراقبت باید از نظر جنسیتی بی طرف باشد و ما باید بپرسیم که آیا زن می تواند این کار را انجام دهد یا خیر، اما بهترین راه برای حمایت والدین از وظایف دوگانه در کار و خانه.\nمن می توانم از این کتاب در تمام روز نقل قول کنم. این فقط افسانه است. چیزی است که برای یادگیری و به دست آوردن بینش از هر صفحه وجود دارد. این به طرز وحشیانه ای با عقل و طنز نوشته شده است که به عنوان یک خواننده، شما به سرعت توسط کلمات می چسبانید و سپس کشف کنید که این کلمات برای ایجاد این شهادت زیبا از حقیقت پشت فمینیسم و ​​مبارزه برای برابری جنسیتی ... یک نفس گیر و فوق العاده الهام بخش خواندن است. من دوست دارم به آنچه که آیدیچی فمینیسم را می فهمم اشاره کنم. او آن را ایده ی برابری زن شرطی می نامد. این یک چشم باز کننده برای کسی مثل من بود و نشان می دهد که مفاهیم از آنچه ما به معنی زمانی که ما از زبان اجازه می دهد\n. آدیدی می گوید که چگونه شوهر اجازه می دهد تا همسر موفق خود را درخشش دهد در حالیکه یک زن از شوهرش حمایت می کند یا وقتی پشت در می آید پشت سر او می ایستد. نمی دانم چرا من هرگز در مورد این روش های مختلف برای دیدن زنان موفق و مردان موفق موفق نشدم. نیاز به مجاز بودن برای انجام کاری و در نتیجه اعطای مجوز به ذهن یک رابطه نابرابر مانند معلم / دانش آموز است. و قطعا ازدواج برابر نیست. @ چون توافق درستی وجود ندارد، خشونت وجود ندارد. @ من می خواهم همه افراد را بدون توجه به جنسیت، شناسایی جنسیت، وضعیت والدین، سن و یا اعتقادات خود برای انتخاب این کتاب بپذیرم. از آنجا که حاوی حقیقت ساده است. حقایق ساده که ما باید سعی کنیم زندگی کنیم. Adichie یک انسان کامل نیست، او به طور کامل آن را به رسمیت می شناسد. اما او بدون تردید بودن خودش است. احساس نیاز به دوست داشتن و یا مطابقت با هر کسی که فکر می کند او باید مطابق نیست. این یک کیفیت قابل تحسین است و آن چیزی که من در تلاش هستم در خودم تزریق کنم. او اخیرا یک مصاحبه شگفت انگیز با گروه روزنامه گاردین ارائه داد و فکر می کنم هر کسی که بخواهد بررسی کند باید وقت آن را بخواند و بشنود که آدیچی باید خودش را بگوید. شما می توانید آن را بخوانید علاوه بر یک عصاره از کتاب HERE.The آخرین ...

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب بسیار کوتاه با عقلانیت فراوان است. فقط به این دلیل که کوتاه بودن آن به این معنا نیست که یک نور خوانده شده است و نه کاملا. سالها پیش، نویسنده یک نامه از یک دوست دوران کودکی که فقط تولد یک دختر بچه را داشت، دریافت کرد . در نامه ای، دوست او از Chimamanda برای مشاوره در مورد چگونگی افزایش دخترش به عنوان یک فمینیست می پرسد. او پسر، و او جواب داد. شما می دانید او انجام داده است. این کتاب به فصل های کوچک تقسیم شده و در هر فصل دارای یک پیشنهاد یا موضوع از نویسنده است. این موضوعات از لباس های خنثی جنسیتی تا بکارت، شغل، نقش جنسیتی و خیلی چیزهای دیگر متفاوت است. این یک کتاب عالی در زمینه حقوق زنان و حمایت از برابری جنسیتی است. من از آن لذت می بردم، از آن آموختم و آن را به همه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد


 کتاب تو نخ بابام
 کتاب صفر به یک
 کتاب راهنمای وداع
 کتاب غذا دعا عشق
 کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند
 کتاب در جست و جوی آلاسکا