کتاب مریخی

اثر اندی وییر از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-پرفروش های نیویورک تایمز

رابینسون کروزوئه در قرن بیست و یکم، اما این بار در سیاره‌ی مریخ.
مارک واتنی، از خدمه دومین گروه فضانوردان ناسا است که بر سطح سیاره‌ مریخ فرود آمده‌اند. به دلیل وقوع طوفان شدید در مریخ، گروه مجبور می‌شود مریخ را در نهایت عجله ترک کند. در این بین مارک آسیب می‌بیند و فضانوردان دیگر چون تصور می‌کنند او مرده، رهایش می‌کنند و از مریخ می‌روند. اما مارک زنده‌ است و تا آمدنِ گروهِ بعدی فضانوردان چهارسال زمان مانده. با این همه مارک کمتر از یک سال جیره‌ غذایی دارد و هیچ ارتباط مخابراتی هم با زمین ندارد. حال او باید دست به هرکاری که می‌تواند بزند تا زنده بماند. مریخی داستان هوش انسان است در برابر طبیعت بیگاه و
دشمن خوی مریخ، داستان تنهایی یک فرد و قدرت علم برای کمک به بشر. مریخی مدت‌ها در میان پرفروش‌ترین آثار داستانی جهان جای گرفت و ریدلی اسکات، کارگردان بزرگ آمریکایی مشغول ساختِ فیلمی از روی آن است.


خرید کتاب مریخی
جستجوی کتاب مریخی در گودریدز

معرفی کتاب مریخی از نگاه کاربران
چگونه بسیاری از عالیمان تعجب می توانند به یک کتاب بپردازید؟ زمان شروع 2015 با نظر عامه پسند: من دوست نداشتم که اندی وایر مریخ را بنویسد. او علم را به خوبی می نویسد و پس زمینه اش در نمایش های علمی و تحقیقاتی فنی، اما از طریق صفحه 100 سبک کتاب را تکراری می کند. Watney یک مشکل پیدا می کند. واتنی نگران یک یا دو جمله است. Watney با یک راه حل می آید Watney راه حل را با حداقل مبارزه راه اندازی می کند. واتنی جشن می گیرد شستشو و تکرار. من نیز هیچ نظری ندارم که چگونه واتنی حتی به عنوان شخصیت عمل می کند. عجیب و غریب و مبهم (اوه! بله!)، تفسیر تا حدودی توهینآمیز (لطفا از @ تجاوز @ در متن جوک استفاده نکنید)، و کمبود خودآزاری او منحرف شد. اوج خوشبختی او در شرایط موقعیت او احساس غیر واقعی شد و ویر شخصیت های دیگرش را در روش یک بعدی، کلیشه ای و ناامیدانه توسعه داد. من پرسیدم: آیا کسی به این موضوع آسیب می زند؟ آیا هیچ کدام از شما هیچ ریسک روانشناختی از داشتن یک همکار یا همکار یا یک فضانورد تحسین برانگیز برای مرگ ندارید؟ حتی گفت و گو با هم به خوبی همخوانی داشتیم، با هر مکالمه ای که در یک یادداشت شسته و رفته بود که مرا به چشمانم زد. هیچ شکی نیست که فیلم این کتاب موفق خواهد شد، یا حداقل احساس می کند طبیعی تر از منبع آن. افکار کلی من در مورد مرکز مریخ بودن در مورد عدم وجود خودپنداره و توصیف تکراری از عمل، عدم تعصب و عدم تعریف آن و خشکسالی مبارزات هر شخصیت تحت تاثیر قرار گرفت. Watney در وضعیت دشواری قرار دارد، اما من هیچ گاه در کل فکر خواندن او نیستم که رنج برده، بر پایه پولیانا او. با این حال، من هنوز هم این داستان را برای کسانی که از فیلم های علمی تخیلی لذت می برند یا آن را جذاب می بینم، توصیه می کنم؛ بازبینی من در اقلیت است.

مشاهده لینک اصلی
چگونه می توانم این را برای شما بگویم؟ این یکی از خسته کننده ترین کتاب های من است که تا به حال نارضایتی از خواندن.من واقعا منتظر خواندن این کتاب بود. هر کس در مورد آن بسیار مشتاق بود. من آن را برای خودم به عنوان یک درمان کوچک صرفه جویی کردم. با صفحه 27 می دانستم که من در معرض مشکل بودم. این کتاب را وارد می کنم: ورود به سیستم: امتحان دارم. صبر کن! من یک ایده دارم، علم، علم علم. سپس اگر من علم علم علم، علم. بزرگ! [اینجا شوخی لاغر را وارد کنید]. اکنون تصور کنید که این 1000 بار تکرار شده است. وی در مریخ به سر می برد - هیچ کس برای او تعامل ندارد. همچنین، ظاهرا شخص بدون احساسات انسانی است. به طور جدی. بدون تردید، نگرانی، ترس، خشم و ناامیدی - هرچند که هز بر روی زمین ویرانگر قرار دارد و مرگ او قریب الوقوع است. Weir حتی نمی تواند یک ATTEMPT را برای انتقال احساسات انسان در هر نقطه ای از رمان بگذارد. من نمی دانم که آیا این به این دلیل است که او نویسنده ی وحشتناک است، با کمبود احساسات خود مبارزه می کند یا اینکه من بیشتر متأسفم: این یک رویای مردانه بسیار هوشمندانه است که چگونه می تواند در مریخ زنده بماند و نه یک رمان. این کتاب مانند یک کتاب علمی با جوک های تصادفی لمسی است که در بالا پاشیدند. خیر - بیشتر به نظر می رسد که کسی از وایر خواسته است که یک پایان نامه در مورد چگونگی زنده ماندن در مریخ بنویسد و با این حال به او اجازه می دهد تا به عنوان بسیاری از @ fucks @ و جوک های لنگ را به عنوان او می خواست. هر کدام از اینها، چیزی نیست که من یک رمان در نظر بگیرم. پس زمین شماست. اونجا چه خبره؟ ما چندین نفر روی زمین داریم شاید این افراد به ما گفتگو و احساسات انسانی را تحمل کنند. من میل دارم. نه. این است که چگونه زمین می رود: PERSON A: علم علم science.PERSON B: خب، نظریه من علم علم است. PERSON C: باید علم علوم علمی را انجام دهید. PERSON A: به شما بپیوندید! PERSON B و C: کار برای دولت بتکده، هه هه هه. این احساسات پرچم شما را در اینجا می بینید. حتی یک ظاهر هر روابط یا تعاملات انسانی که بر مبنای بحث های علمی قرار گرفته است، منحصرا در این کتاب دقیقا صفر نفر بود. اگر واتنی زندگی کرد یا درگذشت من نمی دانستم که مردم روی زمین کشف کنند که زنده است یا خیر. من مراقبت نکردم چیزی که Weir نوشت، من را برای هر کسی که در این رمان است، احساس می کند. ما قصد داریم شرط بندی کنیم که وایر یک مرد بسیار هوشمند و یک مهندس نرم افزار عالی است. اما HES یک نویسنده عالی نیست. این کتاب وحشتناک بود. من می توانم در هر نقطه ای از این کتاب به راحتی و خوشبختانه DNFed کنم. تنها دلیل اینکه من خودم رو به پایان رساندم این بود که می توانستم این بازبینی را بنویسم و ​​نظر خود را به عنوان کسی که همه چیز را خوانده بود، بیان کنم. Tl؛ dr - خسته کننده، بدون خونریزی و به طور کامل از هر انسانی جدا شده بود. یک کتاب درسی با برخی جوکها اینجا و آنجا پراکنده است. من می توانم به طور کامل درک کنم که چرا دوستان مهندسی IRL برای این کتاب می روند، اما هرگز برای من تجدید نظر نمی کنند. فیلم، حتی اگر آن را بکشد، احتمالا 10 برابر بهتر از این خواهد بود. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان آن را بدتر کرد. کلمات کلیدی گذشته، Carmen.LOL خوب ببینید.

مشاهده لینک اصلی
آیا کسی هنوز از این کتاب شنیده است؟ من یک دست را به سمت عقب می بینم! شما! بله، یکی در کنار سرخس گلدان. خوب. خوب، پس این بررسی برای شماست. هر کس دیگری، احساس راحتی کنید تا به بوفه برود! شمع خود را بالا ببرید! من تلاش کرده ام چند روزی از این سالاد سالاد دریایی خلاص شویم ... آیا مریخ واقعا نیاز به بررسی دیگری دارد؟ نه اینطور نیست. اما من این کار را انجام میدهم. از آنجا که حتی اگر آخرین فردی که در این سیاره هستم این را بخوانم، هنوز احساس نیاز به ارزش دو سنتم را دارم. بنابراین این در آینده بسیار نزدیک است، زمانی که مأموریت های مأموریت به مرز تا حدودی رایج است، اما نه همه چیز در مورد آینده و سرد. تکنولوژی بسیار شبیه فرود ماه است ... فقط دورتر. هیچ کس دیگر این برنامه ها را تماشا نمی کند و هیچ کس نمی داند که اعضای خدمه دیگر چه کسانی هستند. اما همه چیز تغییر می کند زمانی که یک تصادف دمدمی مزاجی فضانورد علامت Watney در مریخ است. در یک طوفان دیوانه وار در سطح، Watney می شود با بقایای پرواز، از دست خدمه خود را از دست رفته، و مسابقات فرمول قلب حیوانات او. آنها تحت فشار طوفان قرار گرفتند تا مأموریت خود را ترک کنند و خانه را با دانستن اینکه دوستان و خدمه آنها مرده است، محکوم کرد. خدمات یادبود در زمین برای مارک دوست داشتنی است. به جز اینکه مرده است. با توجه به برخی از mumbo-jumbo علمی، کت و شلوار خود را در اطراف خون او انعقاد خود را به خودی خود مهر و موم شده و او را از خواب بیدار می کند تنها در یک سیاره است که مصمم به او را بکشند.با این حال، پسر واقعا پسر با حس شوخ طبعی و دو چیز او را از طریق بقیه داستان ببرید. او می داند که یک ماموریت دیگر قرار است چندین سال به زمین بپردازد و بعد از رسیدن به ایمنی (نسبی) در داخل این گنبد / چادر / تریلر، او شروع به کشیدن راه هایی برای زنده ماندن می کند تا بتوانند وارد شوند. خوب. علم کت و شلوار قوی من نیست من حتی نمیخواستم وانمود میکنم که به شما بگویم که من خیلی از آنچه که مارک انجام دادم، برای زنده ماندن، درک کردم. و نفی فردی مثل من که کتابی مثل این می خواند این است که بسیاری از آن را که روی سرم منفجر شد. مولکول گراز وحشی + مولکول مارمولک = مولکول Fizzy-pop که به معنی مارک برای یک روز دیگر زنده می ماند! WHOOSH! بین علم (لعنت به شما، افراد هوشمند!) و خاطرات / راه ورودی که بیشتر این داستان نوشته شده است، شما فکر می کنید من از این مکنده متنفر نیستم. اما من ندیدم و بخشی از دلیل ممکن است به این دلیل باشد که کتاب بیش از حد بلند نیست. من آن را انتخاب کردم، توسط چند صفحات اول قلاب شده بود، و در پایان آن را در 2 روز به پایان رسید. واتنی یک شخصیت قابل دسترسی است که من را ناراحت کرد و برای او کل سفر خود را برای او ریشه دوانده بودم. بنابراین، آره، آی تی این را توصیه می کند. این یک کتاب شلوار هوشمندانه حتی ما را مجذوب می کند \u0026 amp؛ عشق! به علاوه، او از نوار مجلسی استفاده می کند. اثبات، یک بار دیگر، هیچ چیز شما نمی توانید انجام دهد تا زمانی که شما این چیزها.

مشاهده لینک اصلی
سندرم قهوه ای قهوه ای است که می گوید، این مرد یک ایده ی قانع کننده ای دارد، اما نوشتنش ... hoo، boy.just ... brutal.no soul است. هیچ شعری نیست تمام بدن انسان مرده و یا یک مهندس نرم افزار ... فقط شوخی کردم، مهندس نرم افزار مهندسین زرق و برق دار من: من نویسنده را دوست داشتم، کسی که یکی از شما نیست، یا نه، به طور کلی، لطفا لپ تاپ من شل نیست زیرا شما همه چیز هستی، همه چیز را برای کریسمس می خواهم، من نمی توانم زندگی کنم، اگر زندگی بدون تو باشد، لبخند عجیب و غریب * اما آره، بیمار به شما یک مثال ساده می دهد: نگاه کنید به آن پوشش. چشم انداز چگونه اختراع این است. چگونه از صحبت کردن در مورد سرازیر شدن عظیم قدرت های فراتر از کنترل شما سخن می گوید. چگونه از صحبت کردن در مورد آن صحبت می کند. این کتاب فقط به این معنی است که تنها چیزی است که به آن اشاره شده است، به جز بدون هیچ چیز از آنچه که من فقط توضیح دادم. حتی انسان حتی نمی تواند توضیح دهد که چه چیزی به نظر می رسد، تا زمانی که جایی بعد از 68 درصد مارک های معروف! یکی از سیاره های عاشقانه در منظومه شمسی ما! هیچ چیز برای تنظیم صحنه و یا ورودی حسی نداشتم؛ اجازه می دهد در مورد اسکرابر هوا، حمل و نقل آسمانی ارزان قیمت * و سیب زمینی کشاورزی، به جای. اما هنوز. داستان \"استخوان های آن، ساختار، طرح\"، سرگرم کننده عالی است و من عاشق یک قصه خوب می باشم، نه قلبم دروغ می گویم، چیزهای خوب، مانند ... نه به خصوص نوشته شده، همه طبیعتا، فیلم تماشایی است. ________________________ * به طور جدی. من خیلی ناراحت شدم که چگونه همه چیز ارزان بود، من به دنبال یک بی نظمی بودم که نشان می داد که هواپیماهای آمریکایی زمینی ارزان تر از 10 میلیارد دلار هزینه هواپیماهای بدون سرنشین از تریلیون دلاری مانند هس شبکه خانگی خریداری می کنند. 200 میلیون دلار به نظر می رسد بسیار زیاد است، تا زمانی که متوجه شویم که یک قطعه نرم افزاری در حال استفاده از شیشه پاک کن شیشه ای بر روی یک بمب گذار خیره کننده B2 است که هزینه های بیش از حد خود را از کل فضاپیمای سرازیر می کند.اعععاء و برای ریزه کاری هایی که من فکر کردم این رمان به عنوان یک رمان، که من تصمیم گرفتم به جای کلمات کلماتی به صورت معمول در زبان هندی صحبت کنم، این مرد را بخوانید. او می گوید: \"اگر می خواهم اینطور به نظر برسد، فورا به آنفولانزای عجیب و غریب نگاه می کنم.\"

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره این کل کتاب من را احمقانه خوشحال کرد و به طرز وحشیانه ای تحت تاثیر قرار گرفت و بیشتر وقت خود را اعلام می کنم: جسی دوست Mark Watney را دوست دارد. من مارک واتنی را دوست دارم هس فوق العاده هوشمند اما نه فقط در یک poedexter nerd هشدار نوع bookish راه. Watneys برخی مهارت های جدی حل مسئله را در بر داشت. hes McGyver در کت و شلوار فضایی. این پسر یک خلال دندانه دار، بعضی از تی شرت و یک کیسه ziplock و جهنم یک هواپیما را ساخت. اما نوار مجلسی را فراموش نکنید. نوار مجلسی بسیار جذاب است و من آن را عرضه خواهم کرد تا آخرالزمان زامبی زنده بماند. Watney نیز خنده دار است، شیشه ای نیمه کامل نوع مرد است که بارها و بارها روی الاغ خود ضربه زده است، اما راهی پیدا می کند که دوباره به عقب برگردد. و چه کسی جنگنده ای را دوست ندارد؟ مریخ به عنوان Cast Away در فضای نامیده می شود و این کاملا دقیق به نظر می رسد. قطعا داستان بقای ماجراجویی (نوع مورد علاقه من) و درست مثل تام هنکس، واتنی خودش را تنها می بیند و به تنهایی می کند. تنها تفاوت این است که در عوض شستشو در یک جزیره متروکه با مجموعه ای از بسته های FedEx باز نشده، Watney خود را در مریخ رها کرده است .... خوب، شما باید کتاب را بخوانید تا متوجه شوید. بسیاری از توصیفات علمی را گم کرده است، اما بیشتر آن را بسیار قابل دسترسی می دانم، حتی به علمی مانند science-fi، مانند خودم. تعادل واقعی و گرمی به داستان دارد، زیرا Watney در حال جنگ با محیط بی مری و مریخ می باشد که هر بار که او را می چرخاند، می خواهد او را بکشد. هیجان و لبه صندلی خود را با بسیاری از خنده ساخته شده در شکستن تنش بی وقفه. اندی وایر نویسنده را به لیست در حال رشد خود از نویسندگان خود منتشر کرده است که موفق به انتقال به یک نشر سنتی شده اند. و یک فیلم وجود خواهد داشت، و من شرط می بندم که آن را حماسه freaking است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مریخی


 کتاب پری دریایی
 کتاب جادوی بزرگ
 کتاب سقلمه
 کتاب صفر به یک
 کتاب در کوران زمستان
 کتاب میزبان