کتاب کمی ایمان داشته باش

اثر میچ آلبوم از انتشارات قطره - مترجم: احمد نیازاده-پرفروش های نیویورک تایمز

کسی را که اهل ایمان باشد می‌شناسی؟ وقتی او را می‌بینی فرار می‌کنی؟ اگر این طور است بدان دیگر نیازی به گریز نیست. چند لحظه‌ای بشین. یک لیوان آب یخ بنوش. یک بشقاب نان ذرت بخور. شاید متوجه شوی چیز زیبایی هست که می‌توان یاد گرفت و نه تو را می‌گزد و نه ضعیفت می‌کند فقط ثابت می‌کند در وجود تک تک ما جرعه‌ای الهی هست که شاید یک روز بتواند جهان را نجات دهد.

در آغاز یک پرسش بود. در پایان آن پرسش پاسخش را گرفت. خداوند و ما با او زمزمه می‌کنیم و ترانه‌های بسیاری هست اما فقط یک آهنگ را می‌خوانیم فقط یکی. ترانه‌ی شگفت انگیز انسان.


خرید کتاب کمی ایمان داشته باش
جستجوی کتاب کمی ایمان داشته باش در گودریدز

معرفی کتاب کمی ایمان داشته باش از نگاه کاربران
داشتم فکر می کردم که اگر واقعا قرار بود خدایی وجود داشته باشه ، چه خوب می شد که خدای یهودی ها یا مسیحی ها می بود... مهربون و بخشنده و همون قدر در دسترس و شوخ طبع ! درست بر عکس خدای ما مسلمون ها که همیشه عصبانی و بداخلاقه و بیشتر اوقات سرگرم جمع کردن هیزم واسه جهنمشه که به محض قبض روح شدن بنده هاش هولشون بده تو آتیش جهنننم تا هی بسوزن و زجر بکشن و خدا هم کیف کنه!! جرات هم نداری باهاش دو کلام حرف بزنی ،درد و دل و گله و شکایت که جای خود دارد
:))
جدا از شوخی این کتاب تلنگری بود واسه من که این روزه ها خیلی چیزها رو فراموش کردم و لازمه قبل از دیر شدن یه سر و سامونی بهشون بدم

----
اگر کسی می خواهد بار خود را برای بهشت ببندد، باید این کار را انجام دهد : لمس همه چیز و نبردن چیزی با خود

مشاهده لینک اصلی
«کمی ایمان داشته داشته باش» اثر میچ آلبوم.
کتاب بر اساس اتفاقات واقعی نوشته شده. همه چیز از زمانی آغاز میشه که کشیش کلیسا از میچ میخواد تا سخنرانی روز خاکسپاریش رو انجام بده و به همین دلیل هم میچ شروع به آشنا شدن با زندگی اون روحانی می کنه. و به معانی جدیدی از ایمان دست پیدا می کنه.

میچ آلبوم نویسنده ی محبوب منه و همیشه کتاباش بنظرم زیبا و خلاقانست. اما این یکی رو که اتفاقا امتیاز بالایی توی گودریدز داشت، خیلی نپسندیدم. به شدت شبیه به کتاب @سه شنبه ها با موری@ بود که خب اون هم واسم خیلی جذاب نبود متاسفانه.

مشاهده لینک اصلی
@ در ابتدا، یک سوال وجود داشت @ در نهایت، این سوال پاسخ داده می شود. @ - میچ آلبومی فقط خواندن را به پایان رساند ایمان کمی توسط میچ آلبوم. من مطمئن نیستم چرا من این رمان را خواندم. شاید من خسته شدم و نیاز به چیزی داشتم، شاید من به دنبال چیزی برای احساس خالی بودم؛ شاید شاید شاید کمی از ایمان نیاز داشته باشم. آیا یک ایمان کوچک یک داستان شگفت انگیز در مورد یک خرگوش، یک وزیر مسیحی و یک مرد با ایمان بسیار کم است. این کتاب شما را در یک سفر باور نکردنی با یک پیام زیبا در پایان می گذارد. پس از خواندن این کتاب، احساس کردم الهام گرفته است. گاهی اوقات در زندگی من فراموش می کنم که به طبقه بالا نگاه کنم و از او تشکر کنم. من فراموش می کنم که او را برای روز دیگر تشکر کنم، برکت دیگری، درس دیگری یاد گرفتم. من این کتاب را به هر کسی از هر مذهبی توصیه می کنم. خنده دار، من یک زن سیاه پوست آمریکایی با یک مرد یهودی مشغول به کار هستم. من اغلب فکر کردم چگونه ادیان مختلف می توانند ترکیب شوند. این کتاب به من چیزی کمی را بدون توجه به دین به من آموخت، @ عهد به طور مشابه مشغول به کار است. @ مهم نیست که ما باورها و مذهب ها را داشته باشیم، ایمان ما به همان خدا وابسته است. این کتاب به شما در پیدا کردن راحتی در باور به چیزی بزرگتر از خود کمک خواهد کرد. با احترام دوستان خود، و خرید این کتاب را!

مشاهده لینک اصلی
چیزی که در مورد میچ است این است که او هم خیلی سیراب شده است، تقریبا اما از صفحه کاملا دمیدن ندارد. نه بیش از حد ملودرام، یا بیش از حد دلتنگ و یا احساساتی، حتی واقعا ناخوشایند، من دوست دارم نوشتن او، اما فقط کمی بیش از حد. مانند یک لیوان از چای شیرین که فقط بیش از حد پر از شکر است، نیاز به یک سرنگ لیمو خوب برای دست کشیدن آن را کمی. با گفتن این، آلبوم و نوشتنش را دوست دارم. من دوست دارم که طرفدار بیسبال باشم. هس دنیوی، رؤیایی و خنده دار - پس از همه ی نویسندگان ورزشی، مانند جیمز چوب، بدون لبه. من این را بهتر از پنج نفر که در آسمان دیدار می کنید دوست داشتم. این واقعی، قابل درک و متفکر بود. من از Randy Pauschs آخرین سخنرانی و چند نفر که من از کمی کار ماموریت می دانم فکر کردم. یک کتاب خوب است

مشاهده لینک اصلی
آیا تا به حال کسی را شناخته اید که ایمان دارد (قوی یا نه) آیا از او فرار می کنید؟ من یک بار بود، همانطور که میچ آلبوم بود. اغلب متواضع به نظر می رسد که نزدیک به مؤمن (حتی در مورد من به عنوان پدر و مادر من) است. آیا این ترس است؟ یا خجالت؟ اما ترس یا خجالت چی؟ با این حال، من قطعا احساس می کنم \"یکی\" و \"کوچک\" بین آنها برای ترس از خود من خواهد ناپدید شد. میچ آلبوم متوقف می شود و تلاش می کند عمیق تر به زندگی روح خود، آلبرت لوئیس، که او او را اغلب به نام Reb می نامد، تلاش می کند. ریب، با توجه به میچ، مردی از انتخاب خداست. در هر نفس، کلمات و رفتار همیشه با حوصله از رفیقی تمرکز می کنند. گفتگو دوم به من معنای زندگی و مرگ را به مفهوم خدا تعمیم می دهد. برای رب، زندگی یک فرد بخشی از زندگی دیگر است. آیا آن نور یا تاریک است؟ برای من زندگی می کنند که ما واقعا زندگی می کنیم. زندگی فقط برای خودت نیست بلکه برای دیگران است. اما متأسفانه، با رشد سالها، فردگرايي شديدتر شد. ما به تنهایی زندگی می کنیم و برای دیگران اهمیتی نمی دهیم، حتی نمی خواهیم وارد قلمرو خصوصی یک فرد شویم. ممکن است که همدلی و همدردی در آینده هرگز در آینده به کار برده نشود. من برای خدا زندگی می کنم. چگونه او به ما فرصتی داد تا خودمان را تحقق بخشیم. خدا نیز فرصت های تکراری برای تصحیح اشتباهات به ما می دهد. این مثل داستان پدر هنری در این کتاب است که تمام 10 فرمان را شکست داده است، اما خدا به او فرصت های مکرر داد تا او در نهایت به توبه رسید. آیا می توانم توبه را نیز به دست آورم؟ هرگز آنچه را که با آنچه خدا می دهد، مقایسه کنیم. این تفاوت به اندازه یک قطره آب در دریا اقیانوس هاست. خدا اجازه می دهد که ما مسیر زندگی را آزادانه انتخاب کنیم، اما متاسفانه مسیری که انتخاب می کنیم اشتباه است. بعد از آن ما خودمان را مجازات می کنیم که خداوند را برای شرارت هایی که برای ما اتفاق می افتد تبرئه می کند و با دادن مهربانی خود با دادن فرصتی برای بهبود زندگی ما به آنها پاداش می دهد. من به خاطر برخی از مشکلاتی که در یک زمان بارها و بارها اتفاق می افتد، افسردگی را تجربه کردم. تمام انواع داروهای ضد افسردگی مصرف شده است. اما این دارو فقط به من کمک کرد تا به سرعت به خواب برسم. هنگامی که بیدار شد، مشکل همچنان ادامه دارد. و هنگامی که من سعی می کنم با خدا باز کنم، این است که می توانم تمام قلبم را بسازم. این برای من مناسب است که از آن متشکرم. بسیاری از مردم سعی دارند اثبات کنند که خدا وجود ندارد. خدا چیزی شبیه به پیشرفتی است که انسان به دست آورده است. اما همانطور که رب گفت، \"زندگی عالی است، زندگی پایان خواهد یافت. هنگامی که شما به پایان می رسید، این جایی است که خدا شروع می کند. \"پایان زندگی به طور گسترده به عنوان یک مرگ شناخته می شود. با این حال، برای بسیاری از مردم مرگ نیز آغاز یک زندگی جدید است. میچ آلبوم و ربی یهودی هستند، پدر هنری یک مسیحی است، در حالی که من مسلمان هستم. ما مذاهب مختلف هستیم، اما ما در مورد نگاه خداوند، همان ایمان را داریم. ما ایمان آورده ایم و معتقدیم که خدا برای ما بسیار خوب است، که با فراوانی از عشق فراوان او به اثبات رسیده است.

مشاهده لینک اصلی
من تصور می کردم این یک کتاب معمولی متیخ آلبوم است که احساساتی با مشاوره @ deep @ life است. من احساس ناخشنودی آمریكایی نمی كنم كه این كوتاهترین كتابهای فروش را در مورد پیدا كردن آنچه كه تا به حال در حال فروش است، بخوانم. درست شد اما من فراموش کرده ام که داستان ساده اش چگونه می تواند به روح شما برسد؟ دلیل واقعی این کتاب ها بسیار موفق است. این یک نفر ناامید کننده نیست برای من خیلی کمتر از دو مردی بود که از درک او نسبت به خود یاد می گیرد. شاید این دلیل داشته باشد که ما در مقایسه با رشد خانواده مشابهی داریم که این به من در روده منجر می شود یا به این دلیل که برای من یک نگاه جالب به ذهن یک انسان در اواسط زندگی و مواردی که هنوز وجود دارد یادگیری. (چیزی که یک زن به ندرت از درون آن می بیند) در هر صورت، برای چند ساعت آن را به شما می رساند تا از طریق آن، من آن را برای همه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
من آن را دوست ندارم تا آنجا که من کتاب های دیگر توسط Mitch Albom را انجام دادم اما این هنوز ارزش خواندن دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کمی ایمان داشته باش


 کتاب خاطرات زمستان
 کتاب زنی پشت پنجره
 کتاب آسوده از جنگ
 کتاب پسر روی جعبه چوبی
 کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین
 کتاب مثل یک هنرمند بدزد