کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب

اثر لیندا سو پارک از انتشارات پرتقال - مترجم: پونه افتخاری یکتا-پرفروش های نیویورک تایمز

نی‌آ، یک دختر 11 ساله است که در روستایی کوچک در سودان جنوبی با خانواده‌اش زندگی می‌کند. نی‌آ در هفت ماه از سال باید هر روز مسیری طولانی را پیاده طی کند تا به برکه‌ای در نزدیکی روستایشان برسد و برای خانواده‌اش آب بیاورد. در فصل‌های خشک، نی‌آ و خانواده‌اش به اردوگاهی در کنار یک دریاچه می‌روند و نی‌آ آنجا باید کف دریاچه را با دستانش بکَند تا مقدار کمی آب گل‌آلود به دست بیاورد.
سلوا، پسری 11 ساله، در مدرسه است که صدای شلیک و انفجار می‌شنود. معلمش به سلوا و دوستانش می‌گوید که فرار کنند و به روستایشان برنگردند چون برایشان خطرناک خواهد بود. سلوا از خانه و خانواده‌اش می‌گریزد و خیلی زود به گروهی از مردان که آنها هم دارند از جنگ فرار می‌کنند می پیوندد، اما سلوا یک روز بیدار می‌شود و می‌بیند که آنها او را تنها گذاشته و رفته‌اند..


خرید کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب
جستجوی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب در گودریدز

معرفی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب از نگاه کاربران
** هشدار اسپویلر ** پس از خواندن این کتاب، متوجه شدم که بسیاری از مکان های دیگر در جهان چه غم انگیز یا فقیر هستند. در حالی که من در خانه بودم، بازی می کردم یا خوردن غذای شگفت انگیز، مردم گرسنه و مرده بودند. جنگ مرگ. دوستان. چند لحظه غم انگیز بود، اما در نهایت خوشحال شدم. این خیلی چیزها را به من آموخت، مانند اینکه اگر شما در تلاش برای موفقیت باشید. Salva در تلاش بود و در نهایت آن را به هر دو اردوگاه انجام داد. او همچنان در تلاش برای جمع آوری پول برای سودان پس از رسیدن به آمریکا ادامه داد و او در نهایت به ساخت چاهها کمک کرد. این واقعا برای من سخت است که با این کتاب ارتباط برقرار کنم، زیرا نمیتوانم به درد مردم سودان آسیب برسانم، اما می توانم به کارهای سخت افزاری کمک کنم. هر کس به من این را می گوید، معلمان من، والدین من، دوستان من است. در ابتدا واقعا این را باور نکردم، اما بعد از اینکه این کتاب را خواندم، شروع کردم به باور کردن آن کمی بیشتر.

مشاهده لینک اصلی
پس از خواندن این کتاب، احساس کردم قلب من توسط یک فلش سوراخ شده است، درست در مرکز، گاو نر. داستان غم انگیز بود، اما در پایان، پایان خوش بود. یکی از قسمتهایی بود که فکر میکردم بیشتر دلهره آور بود. اگر این کتاب را بخوانید، ممکن است به یاد داشته باشید. این قسمت زمانی بود که دکل Salvas توسط سارقین توسط سارقان خود در بیابان به ضرب گلوله کشته شد. و بخش تحریک کننده ترین آن این است که آنها خندیدند ... آنها خندیدند! آنها فقط کسی را کشتند! در ابتدا فکر کردم این غیرانسانی است. اما بعد از اینکه من کمی درباره تاریخ و فرهنگ سودان می دانم، متوجه شدم که @ normal @. در انتها، @ به پایان رسید @ به اصطلاح تعمیر شده بود، زیرا در ابتدا تمام راه را به پایان رسانده بود، بیشتر داستانهای غم انگیز و غم انگیز بود. نیس خسته کننده زندگی داستان زندگی تهدید کننده Salvas. در نهایت، همانطور که ممکن است بدانید، دو ملاقات، جوان نایا و سالوا بزرگ شده است. نی می تواند به مدرسه برود، به خاطر خوبی که Salva و خدمه اش را از بین برده اند (من به جزئیات بیشتر و خاصی از داستان نمی گویم چون من یک اسپویلر نیستم). من حدس می زنم این می تواند پایان خوش است. این خودتان را بخوانید، من واقعا از آن لذت بردم. من این کتاب را به همه مردم توصیه می کنم، به غیر از بسیار حساس و به راحتی تحت تأثیر قرار می گیرند، به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرند و یا به راحتی حرکت می کنند. این به این دلیل است که این نوع افراد ممکن است در وسط این کتاب گریه کنند! من نمی توانم به این داستان پیوند بزنم. من فقط نمی تونم این نوع @ true @ داستان ها بسیار نادر است، اما در نهایت، ممکن است برای بعضی افراد رایج باشد. من آرزو می کنم که دیگران بتوانند این کتاب را بخوانند تا تفکر مشابهی به من داشته باشند و در واقع سعی کنند به نوعی از مردم مانند نیا و سلوا کمک کنند.

مشاهده لینک اصلی
شما ابتدا باید بدانید که این کتاب یک کتاب کودک است - در غیر این صورت سبک نوشتاری خاموش خواهد شد. این یک داستان دلهره آور پسر (Salva) است که در طول جنگ مذهبی میان آفریقاییان عرب و آفریقایی در سودان از پدر و مادرش جدا شده است. او به یک گروه می پیوندد و آنها ابتدا سعی می کنند راه خود را به اتیوپی برگردانند و سربازان آنها را به قتل برسانند و مجبور به پریدن به یک دریاچه پر از تمساح می شوند. او سپس یک و نیم سال با یک گروه به سمت کنیا و سپس امریکا می رود. این کتاب در مورد آنچه که در تلاش های بسیاری برای فرار از جنگ در روستای خود اتفاق می افتد، می پردازد. هر چند که شما به صورت فصلی به نیا، یک دختر آفریقایی جوان که بعدا به پایان سرگذشت عجیب و غریب به Salva متصل می شود، دریافت می کنید. نیا داستان خوبی دارد اما ساختار داستان اصلی را قطع می کند و شخصیت Salvos در وسط تخت می افتد، برخی از قسمت هایی از داستان را می گذارد، مانند خانواده اش، با انتهای شلوغ، در حالی که بخش های دیگر به نظر غیر واقعی هستند. این می تواند برای بچه های مورد علاقه (مانند خواهرزاده من که می خواست بدانم: اما آنچه در مامان اتفاق افتاده بودfuddling). کتاب بزرگ برای یک کودک که فقط در مورد تاثیرات جنایاتی که کودکان آنها در سراسر جهان در سراسر جهان با آن روبرو هستند، یاد گرفته است. داستان یک Salva یک حرکت است.

مشاهده لینک اصلی
جنگ داخلی طولانی در سودان این کشور را نابود کرد و مردم را ویران کرد. پارک متناوب داستان دو کودک سودانی، یک پسر از دست رفته، مجبور به فرار از روستای خود را در طول یک حمله و پناه در اتیوپی، و یک دختر جوان که برای مایل پیاده روی هر روز به جمع آوری آب برای خانواده اش. یک داستان کوتاه و قدرتمند که توضیح می دهد جنگ میان سودان به کودکان و یک پسر امید و شجاعت است.

مشاهده لینک اصلی
من الان در حال سخن گفتن هستم هیچ حرفی برای توصیف این کتاب وجود ندارد. شگفت انگیز بود. همچنین نوشتن بسیار خوبی داشت. من نمی توانم کتاب را پایین بیاورم. من نمی تونم باور کنم که یک کتاب را در عرض دو روز به اتمام رساندم. این چقدر من در کتاب بودم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب


 کتاب پدیده رزی
 کتاب بازگشت ساحره
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی
 کتاب شمشیر شیشه ای
 کتاب دختر گمشده
 کتاب خاطرات دایه